Rządy nowego prezesa TVP mogą ukrócić liczne koncerty disco polo, które za czasów Jacka Kurskiego uświetniały niemal każdą większą imprezę organizowaną przez stację. Mateusz Matyszkowicz nie tylko odmówił występu gwiazdom tego gatunku muzycznego podczas otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, ale też przeprowadził kontrolę umów zawieranych z discopolowcami, co nagłośniła na początku października gazeta.pl. Wygląda na to, że liderowi Bayer Full nie spodobała się ta decyzja, bo kilka dni później na profilu zespołu pojawiło się oświadczenie o zerwaniu współpracy ze stacją dowodzoną przez Matyszkowicza.
Oświadczenie Sławomira Świerzyńskiego pojawiło się na Facebooku. Zaczął wpis od wyjaśnienia, że koncerty od zawsze wykonuje profesjonalnie i uczciwie, płacąc podatki i działając zgodnie z prawem. Z tego powodu lider Bayer Full nie zgadza się na, jak to określił, "absurdalne pomówienia i oszczerstwa".
Oświadczam, iż zamierzam zaprzestać współpracy z TVP pomimo wcześniejszych ustaleń. Muzyka, a zwłaszcza piosenka taneczna, wymaga dobrej aury i atmosfery do dawania publiczności radości i uśmiechu, a takiego klimatu obecnie w TVP nie ma. Będę namawiał moje koleżanki i kolegów z DP o zaprzestanie współpracy z TVP - napisał.
Muzyk dodał, że z branżą disco polo związany jest od ponad 30 lat i cały czas koncertuje w Polsce i za granicami kraju.
Jeden koncert naprawdę nie ma dla nas znaczenia - podkreślił.
Świerzyński nie ukrywa oburzenia postawą Telewizji Polskiej i wskazuje, że koncerty discopolowe przyciągają przed ekrany telewizorów wielu widzów.
Przykre jest to, że pomimo tak doskonałych wyników oglądalności TVP z udziałem DP nadal traktuje się nas jako niedouczonych i zapyziałych muzykantów - zakończył stanowczo.
Myślicie, że inni wykonawcy disco polo faktycznie pójdą śladem Bayer Full? Jeśli tak się stanie, będzie to oznaczało początek zupełnie nowej ery dla Telewizji Polskiej.
Więcej zdjęć lidera Bayer Full znajdziecie w galerii na górze strony.
Influencer ocenił pączki u Gessler. "Za tę cenę powinny śpiewać, tańczyć i mówić komplementy"
Kaczorowska i Rogacewicz kończyli program, gdy nagle padła deklaracja. W studiu zawrzało
Strój Marty Nawrockiej w TVN24 nie był przypadkowy. Stylistka mówi, czego zabrakło
Pamiętacie skina z "Rancza"? Z brodą i wąsami możecie go nie poznać
Markowska szczerze o relacji z Kopczyńskim po rozstaniu. "To nie jest łatwe"
Ewa Wachowicz opiekuje się mamą. Wyznała, jak godzi to z pracą
Jacek Sasin schudł aż 50 kg w półtora roku. Jak? Tak wspomina swoją przemianę
Warta 12 milionów funtów posiadłość Clooneya zniszczona. Została zalana
Ewa Gawryluk wyjawiła treść ostatniego SMS-a od Bożeny Dykiel. "Już go nie wykasuję"