Nie żyje twórca serialu "Skazany na śmierć". Zack Estrin miał 51 lat. Przyczyna śmierci zaskakuje

W wieku 51 lat odszedł Zack Estrin. Producent i scenarzysta współtworzył m.in. "Skazanego na śmierć" oraz "Zagubionych w kosmosie".

W piątek 23 września w Hermosa Beach zmarł Zack Estrin, znany scenarzysta i producent. Śmierć twórcy była niespodziewana. Cieszył się on bowiem dobrym zdrowiem i był aktywny fizycznie. Miał zaledwie 51 lat. Smutną informację potwierdziła rodzina zmarłego.

Zobacz wideo Nie ma ich wśród nas, ale ich utwory zna każdy. Wodecki zostawił "Chałupy Welcome to", a Kora "Krakowski spleen"

Królowa Elżbieta II Mateusz Damięcki Katarzyna ZielińskaGwiazdy żegnają królową Elżbietę II. Dla niektórych to był prawdziwy cios

Nie żyje twórca serialu "Skazany na śmierć". Zack Estrin miał 51 lat. Przyczyna śmierci zaskakuje

Zack Estrin zmarł z powodu zatrzymania akcji serca podczas joggingu. Jego żona Kari oraz dwie córki, Charlotte i Chloe pogrążone są w żałobie. W związku ze śmiercią twórcy, jego rodzina wydała oficjalne oświadczenie, które ukazało się na portalu Variety.

Zack Estrin był dla nas wszystkim. Najlepszym mężem, ojcem, synem i przyjacielem. Uwielbiał uszczęśliwiać i rozśmieszać wszystkich. Kochał swoją pracę i tworzenie seriali, które podobały się ludziom. Ale przede wszystkim kochał swoją rodzinę i przyjaciół. Dziękujemy wszystkim za bycie częścią jego i naszego życia - czytamy.

Sylwia KurzelaSylwia Kurzela nie żyje. Dziennikarka Radia Eska miała raka

Scenarzystę pożegnał też Matt Thunnel, wiceprezes działu oryginalnych seriali z Netfliksa.

Zack Estrin był uwielbianym przez wszystkim producentem i scenarzystą. Był świetnym kolegą, który pokazywał, że zaufanie do rodziny jest najważniejsze. Będzie nam bardzo brakować jego pasji i kreatywnej wizji - powiedział.

Estrin współpracował przy wielu popularnych produkcjach. Pracę w branży rozpoczynał na planach filmowych, później jednak zainteresował się serialami. Stworzył scenariusz m.in. do "Skazanego na śmierć", "Dawno, dawno temu w krainie czarów" czy "Zwykłej/niezwykłej rodzinki". Był też producentem "Zagubionych w kosmosie". Seria dostępna jest na platformie Netflix.

Więcej o: