Marika z "Totalnych remontów Szelągowskiej" na 43 metrach stworzyła królestwo. Boski salon, ale to sypialnia skradła show

Mieszkanie Mariki Jóźwiak jest urządzone z dbałością o każdy detal. Wnętrza są eleganckie, ale jednocześnie bardzo przytulne. Sami zobaczcie.

Marika Jóźwiak zyskała popularność dzięki programowi "Totalne remonty Szelągowskiej". Dekoratorka wnętrz jest prawą ręką prezenterki, z którą wspólnie odmienia mieszkania innych osób. Postanowiliśmy sprawdzić, jak urządziła swoje cztery kąty. 

dom Marcina MilleraMarcin Miller mieszka w luksusie, ale to ogród robi robotę. Spójrzcie na ten taras

Zobacz wideo Dorota Szelągowska oprowadza po domu. Pokazała zawartość szuflad

Tak mieszka Marika Jóźwiak. Jest jasno i przestronnie, a to tylko dwa pokoje 

Mieszkanie Mariki Jóźwiak jest idealnym dowodem na to, że na niewielkiej powierzchni można stworzyć prawdziwe królestwo. Patrząc na te zdjęcia, ciężko uwierzyć, że mowa tu o 43 metrach kwadratowych. Na instagramowym profilu dekoratorka chętnie pokazuje jak, urządziła pomieszczenia, a w jednym z opublikowanych postów zdradziła czym się dokładnie kierowała. 

Wiecie, że jestem fanką eklektycznych wnętrz, bo z połączenia stylów zawsze wychodzi coś fajniejszego. Moje mieszkanie mogę określić jako scandi-boho, czyli jasne proste wnętrza, ze sporą ilością dodatków boho. Bardzo lubię przestrzeń i bardzo zależało mi na tym, aby w tym mieszkaniu, pomimo niewielkich rozmiarów, była ona odczuwalna.

Uwagę od razu przyciąga pełen światła, roślin i designerskich dodatków salon. W centralnej części pomieszczenia znajdują się sofy w odcieniu naturalnego, ciepłego brązu. Pomiędzy nimi stoją dwa stoliki, a na podłodze widzimy jasny dywan. Na ścianie z telewizorem wisi galeria obrazów. To dzieła samej Mariki i jej męża Michała Bonikowskiego, który zajmuje się wzornictwem przemysłowym. 

Salon Mariki JóźwiakSalon Mariki Jóźwiak Instagram/@marikaolimpia

Z pomieszczeniem tym łączy się kuchnia. Od salonu oddziela ją biała wyspa, nad którą wisi złoty okap. Ten odcień przewija się też w przypadku kranu, lustra, hokerów i okapu. Sprzęty AGD są zabudowane i nie są widoczne od strony salonu.

Kuchnia Mariki JóźwiakKuchnia Mariki Jóźwiak Instagram/@marikaolimpia

Niesamowite wrażenie robi również oddzielona od salonu szklanymi drzwiami sypialnia. Całość również utrzymana w stylu boho. Tu także nie mogło zabraknąć roślin i ciekawych dodatków. W galerii u góry strony możecie zobaczyć zdjęcia tego pomieszczenia. Znajdują się tam również inne kadry z kuchni i salonu. 

Dorota SzelągowskaDorota Szelągowska w naturalnej odsłonie. Fani zachwyceni. "Polska Marilyn Monroe"

Więcej o: