Dawid Ogrodnik był wolontariuszem w hospicjum. "Chciałem doświadczyć śmierci"

Dawid Ogrodnik bardzo profesjonalnie podszedł do przygotowań do roli w filmie "Johnny", opowiadającym historię ks. Jana Kaczkowskiego. Aktor postanowił zostać wolontariuszem w hospicjum. Przemyśleniami podzielił się ze słuchaczami podczas Pol'and'Rock Festival 2022.

Dawid Ogrodnik był gościem podczas Pol'and'Rock Festival 2022. W czasie panelu dyskusyjnego aktor opowiedział o przygotowaniach do roli w filmie "Johnny", gdzie zagrał księdza Jana Kaczkowskiego. Wejście w postać niezapomnianego duchownego bardzo wiele go kosztowało. Aktor został wolontariuszem w hospicjum, żeby zrozumieć i doświadczyć z bliska śmierci. Opowiedział o tym poruszającym doświadczeniu.

Zobacz wideo "Johnny" - teaser. Dawid Ogrodnik jako ksiądz Jan Kaczkowski

Jennifer Lopez Heidi KlumMają 50 lat. Steczkowska, Lopez, Klum czerpią z życia

Dawid Ogrodnik pracował w hospicjum. To, co zobaczył, zostanie w nim na zawsze

Dawid Ogrodnik jest aktorem, który stara się jak najlepiej przygotować do każdej powierzonej mu przez reżysera roli. W czasie Pol'and'Rock Festival 2022 był gościem panelu dyskusyjnego. W rozmowie z dziennikarką przekazał, ile dała mu rola księdza Jana Kaczkowskiego. Okazuje się, że aktor w celu jak najpełniejszego wcielenia się w rolę był wolontariuszem w hospicjum. O trudnym doświadczeniu opowiedział na Pol'and'Rock Festival 2022.

Chciałem doświadczyć śmierci, chciałem się do niej zbliżyć, w jakiś sposób oswoić, bo ona była dla mnie cholernie trudna. Chciałem z nią poobcować, być jej świadkiem i spróbować zrozumieć siebie albo zrozumieć bliskiego lub nabyć pewnych narzędzi, które pomogą mi odprowadzać moich bliskich i pomogą mi po ich odejściu. W dużej mierze to się udało - podkreślił Dawid Ogrodnik.

Aktor w dalszych wypowiedziach przyznał, że rola księdza Jana Kaczkowskiego wiele mu dała i sprawiła, że teraz inaczej spogląda na świat.

To, co dostałem od Jana, to poczucie czasu, jego ważności. To, że wszyscy mamy coś, czego nie da się kupić i zastąpić niczym. To jest ten czas, który poświęcamy innym. To jest coś, co mamy najcenniejszego i czym możemy się dzielić - podsumował Dawid Ogrodnik.

Co myślicie o słowach Dawida Ogrodnika? Premiera kinowa filmu "Johnny" odbędzie się 23 września 2022 roku.

Więcej o: