Jak potoczyły się losy gwiazd serialu "Alf"? Max Wright skrywał mroczną tajemnicę, a Andrea Elson poważnie zachorowała

Serial "Alf" emitowany był w Stanach Zjednoczonych w latach 1986-1990. Produkcja szybko stała się hitem na całym świecie. Na ekrany polskich telewizorów przygody przemiłego, choć odrobinę złośliwego tytułowego bohatera trafiły w 1991 roku. Co słychać u odtwórców głównych ról oraz jak od tego czasu zmienili się aktorzy, którzy pojawili się w kultowym show?

Serial "Alf" opowiadał o losach sympatycznego kosmity, który przybył na Ziemię z planety Melmac. Fani produkcji z pewnością pamiętają, że główny bohater tak naprawdę nazywał się Gordon Shumway, a jego tytułowy przydomek był akronimem frazy "Alien Life Form", czyli "obca forma życia". Puchata postać przez cztery sezony niejednokrotnie wpędzała w kłopoty członków rodziny Tannerów. Ojciec Willie, matka Kate, syn Brian i córka Lynn próbowali utrzymać istnienie Alfa w tajemnicy, choć Melmakianin miał zupełnie inne pomysły. Jednak praca na planie serialu nie należała do najłatwiejszych i narzekali na nią właściwie wszyscy uczestniczący w niej aktorzy. Wśród nich na próżno obecnie szukać gwiazd małego czy dużego ekranu. Jak potoczyły się ich losy? Sprawdzamy, bowiem jest ku temu specjalna okazja - 10 lipca na HBO Max pojawią się wszystkie odcinki serialu.

Britney Spears, Mateusz PawłowskiZaczynali jako dzieci na szkalnych ekranach. Nie wszyscy dzwignęli ciężar sławy

Max Wright - Willie Tanner

Rola w serialu "Alf" bez wątpienia była jednym z największych osiągnięć w zawodowym dorobku Maxa Wrighta, który od końcówki lat 60. XX. wieku kojarzony był przede wszystkim z występami na scenie teatru. Aktor jednak wielokrotnie podkreślał, że nienawidził pracy na planie. Przede wszystkim nie podobało mu się, że musiał występować u boku kukiełki, dla której przeznaczone były najlepsze puenty. Grająca jego serialową żonę Anne Schedeen wspominała, że po zakończeniu ostatniego dnia zdjęć aktor skierował się do szatni, przebrał się, zabrał torbę i wyszedł, nie żegnając się z nikim z ekipy.

Sielankowe losy ukazane w popularnej produkcji nie znajdowały odzwierciedlenia w jego życiu prywatnym. Wright nie stronił od używek i był uwikłany w głośny skandal. Zagraniczne media dotarły do informacji, że aktor miał zapraszać do swojego mieszkania osoby w kryzysie bezdomności, którym płacił za seks. 

Jego życie wymknęło się spod kontroli. Nie przejmował się niczym, nawet tym, że może być narażony na AIDS. Spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu, wybieraliśmy bezdomnych mężczyzn, zabieraliśmy do siebie do domu i płaciliśmy im sto dolarów za seks bez zabezpieczeń. Max zgodził się nawet, żebym filmował, jak zabawia się z nimi. Oczywiście wszyscy byliśmy w tym czasie na haju - twierdził informator magazynu "The National Enquirer".

W 1995 roku wykryto u niego chłoniaka, którego - jak się wtedy wydawało - udało się wyleczyć. Nowotwór w kolejnych latach pozostawał w fazie remisji.  Max Wright zmarł w 2019 roku. 

Max WrightMax Wright East News (pobrane 5.07.2022) YouTube@ JV

Anne Schedeen - Kate Tanner

Po tym, jak zakończono pracę nad serialem, Anne Schedeen porzuciła aktorstwo i wycofała się z życia publicznego. W wywiadach często narzekała, że popularność przeszkadzała jej w codziennych aktywnościach. W 1989 roku wyszła za Christophera Barretta, z którym znała się jeszcze z czasów teatralnych, a który później został łowcą aktorskich talentów. Obecnie serialowa Kate Tanner zajmuje się projektowaniem wnętrz oraz chętnie angażuje się w działalność charytatywną. 

Anne SchedeenAnne Schedeen Screen: Facebook/@Anne Schedeen, YouTube/@JV

Andrea Elson - Lynn Tanner

Andrea Elson rozpoczynając pracę na planie serialu "Alf" miała 17 lat. Nie był to jednak jej telewizyjny debiut. Wcześniej wystąpiła w kilku mniejszych produkcjach, ale to właśnie historia o sympatycznym przybyszu z innej planety przyniosła jej największą popularność. Podczas kręcenia kultowego show poznała przyszłego męża Scotta Hoppera, który pełnił tam rolę asystenta.

Po latach aktorka wyznała, że w trakcie realizacji drugiego sezonu miała poważne problemy zdrowotne, zachorowała wtedy na bulimię. Andrea Elson podobnie, jak Anne Schedeen, po zakończeniu produkcji również zrezygnowała z telewizyjnej kariery i postawiła na spokojne życie rodzinne. Obecnie wraz z mężem i dziećmi mieszka w Kalifornii i jest nauczycielką jogi. 

Andrea ElsonAndrea Elson Screen: YouTube

Benjamin Gregory - Brian Tanner

Benjamin Gregory już w bardzo młodym wieku zaczął pracować przed kamerą, pojawiając się w kilku reklamach telewizyjnych. Rolę w serialu "Alf" załatwiła mu babcia, która była jego agentką. W przeciwieństwie do pozostałych osób odtwarzających główne role Gregory nie wspominał pracy na planie jako bardzo ciężkiej. Po zakończeniu kultowej produkcji przez pewien czas kontynuował jeszcze telewizyjną karierę. Przede wszystkim podkładał głos w 13 odcinkach animowanego spin-offu "Powrotu do przyszłości".

W 2003 roku wstąpił do marynarki wojennej. Jednak ze względu na problemy ze zdrowiem musiał zrezygnować z tej ścieżki zawodowej. Wtedy też zniknął z radarów amerykańskiej prasy - podobno prowadzi spokojne życie rodzinne w Arizonie.

Benjamin GregoryBenjamin Gregory Screen: YouTube

Paul Fusco - Alf

W postać tytułowego bohatera wcielił się jego twórca i pomysłodawca, Paul Fusco, i to właśnie ta rola przyniosła mu ogromną popularność. Alf początkowo był zabawką, którą Paul miał w domu i wykorzystywał do straszenia rodziny. Kiedy z przyjacielem wpadł na pomysł stworzenia całego serialu, przerobił domowego Alfa na kosmitę, jakiego znamy dzisiaj. W pierwszych dwóch sezonach w rolę przemieszczającego się po planie serialu Alfa wcielał się niskorosły węgierski aktor, Mihaly Meszaros, jednak zbliżenia "odgrywał" kukiełką Paul Fusco. Dla wszystkich na planie był to generalnie koszmar - dom Tannerów przeorany był zapadniami i specjalnymi podwyższeniami, w których ukrywał się Fusco. Aktorzy musieli z najwyższą ostrożnością przemieszczać się, odgrywając swoje role, i jednocześnie uważać na rozstawione w losowych miejscach przeszkody - oczywiście bez patrzenia na nie, bo kamera wyłapałaby to w mig.

Dziś 69-letni aktor cieszy się spokojnym życiem rodzinnym. Raczej dobrze wspomina pracę na planie i nadal utożsamia się z sympatycznym Alfem.

Jeżeli macie ochotę przypomnieć sobie wszystkie sezony kultowego serialu, to 10 lipca na HBO Max pojawią się wszystkie odcinki.

Suknie ślubne gwiazdDoda żałuje koloru sukni ślubnej, Gessler zapłaciła za swoją grosze

Więcej o: