Królowa Letizia zaprosiła na spacer pierwsze damy, Agaty Dudy zabrakło. Kancelaria tłumaczy

Podczas odbywającego się w Madrycie szczytu NATO przywódcom większości państw towarzyszą małżonkowie. Agata Duda dołączyła do spotkania organizowanego przez królową Letizię, jednak na mniej oficjalnej części polska pierwsza dama już się nie pojawiła.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na Gazeta.pl

Tegoroczny szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego rozpoczął się w madryckiej stolicy 29 czerwca. Agata i Andrzej Dudowie przylecieli już dzień wcześniej, aby wziąć udział w uroczystej kolacji, którą wystawiali król Filip VI i królowa Letizia. Następnego dnia rozpoczęły się spotkania szefów państw, a towarzyszący im żony i mężowie zebrali się u hiszpańskiej monarchini. Polska pierwsza dama pozowała do zdjęć we wnętrzu muzeum, jednak zrezygnowała z organizowanego przez królową Letizię spaceru. Okazuje się, że Agata Duda ma własny plan tego wyjazdu.

Zobacz wideo Nietypowe zwyczaje rodziny królewskiej

Sposoby arystokratek na piękny wyglądSposoby arystokratek na piękny wygląd. Księżna Kate ma zawsze gładką cerę

Dlaczego Agaty Dudy zabrakło na spotkaniu pierwszych dam u królowej Letizii?

Jak informuje serwis spaininenglish.com, spotkanie pierwszych dam (i mężów) rozpoczęło się w Segowii, dokąd udali się pociągiem. Z królową Letizią jako przewodniczką zwiedzano wnętrza i ogrody Pałacu Królewskiego w La Granja de San Ildefonso oraz fabrykę szkła. Następnie małżonkowie i żony przywódców państw powrócili do Madrytu, a wizytę kontynuowano w Muzeum Narodowego Centrum Sztuki Królowej Zofii. Wykonano tam pamiątkowe zdjęcie przed obrazem Pabla Picassa "Guernica". Dopiero w tym punkcie wycieczki do grupy dołączyła Agata Duda, która widoczna jest na fotografii.

Księżna Kate, królowa ElżbietaKsiężna Kate ukochała sobie klasykę, za to Anna wygodę. Podglądamy domy royalsów

"Fakt" skontaktował się w tej sprawie z kancelarią prezydenta, aby dowiedzieć się, dlaczego polska pierwsza dama nie stawiła się na wszystkich etapach spotkania. Jak poinformował szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot, Agata Duda ma własny program wizyty w hiszpańskiej stolicy, jednak część jego punktów nie jest publiczna.

Tegoroczny szczyt NATO zakończy się 30 czerwca. Spotkania przywódców państw dotyczą przede wszystkim wojny w Ukrainie oraz przyjęcia do Sojuszu Finlandii i Szwecji.

Więcej o: