Kariery tych ikon przerwała tragiczna śmierć. Tak Marilyn Monroe czy księżna Diana wyglądałyby dziś

Nazwiska tych gwiazd do dziś znają miliony, a informacje o ich przedwczesnej śmierci wstrząsnęły dziesiątkami fanów na całym świecie. Choć nie udało im się dożyć starości, postarzone zdjęcia ikon popkultury pozwalają zobaczyć, jak mogłyby wyglądać obecnie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na Gazeta.pl

Czy gdyby Marilyn Monroe żyła, do dziś grałaby w filmach? Czy księżna Diana ułożyłaby sobie życie na nowo, gdyby nie tragiczny wypadek? Odpowiedzi na te pytania na zawsze pozostaną już zagadką. Niestety wiele gwiazd pożegnało się z życiem u szczytu kariery, a ich często tragiczne historie stały się podstawą książek i filmów. Brazylijski artysta Hidreley Diao "przywrócił" kilkoro z nich do życia, przerabiając zdjęcia w programie graficznym. Efekt robi piorunujące wrażenie.

Zobacz wideo Skandale, które zniszczyły kariery

Tak wyglądałyby dziś ikony popkultury

Marilyn Monroe zmarła w wieku 36 lat w wyniku przedawkowania barbituranów we własnym domu. W chwili śmierci w tym samym wieku była księżna Diana, która zginęła w wypadku samochodowym w paryskim tunelu Alma. Amy Winehouse i Jimi Hendrix, za życie genialni muzycy, dołączyli do niesławnego "klubu 27". Freddie Mercury przegrał walkę z AIDS, a John Lenon zginął w zamachu, zastrzelony w bramie apartamentowca, w którym mieszkał.

Dzięki przeróbkom Hidreleya Diao w programie graficznym możemy zobaczyć, jak wyglądaliby dzisiaj, gdyby udało im się dożyć starości, a w przypadku niektórych z nich chociaż wieku średniego. Marilyn Monroe nadal zachwycałaby olśniewającą urodą, a księżna Diana z pewnością poruszałaby tłumy przyjaznym uśmiechem, który przez lata był jej znakiem rozpoznawczym.

Zdjęcia można zobaczyć w poniższej instagramowej galerii. Marilyn Monroe miałaby obecnie 96, Amy Winehouse - 39, księżna Diana - 61, Freddie Mercury - 76, Michael Jackson i Pirnce - 64, Elvis Presley - 87, Bruce Lee i John Lennon - 82, a Jimi Hendrix - 82 lata.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.