Krzysztof Żurek nie żyje. Znany lektor i pracownik TVP zmarł w trakcie pracy

Krzysztof Żurek nie żyje. 50-letni lektor zmarł niespodziewanie w trakcie pracy. Jeszcze niedawno miał cieszyć się dobrym zdrowiem.

Bądź na bieżąco. Czytaj Gazeta.pl

Krzysztof Żurek zmarł w wieku 50 lat. Informację o śmierci lektora przekazał portal polscylektorzy.pl oraz Radio Szczecin. Jak dowiadujemy się z komunikatu, odejście mężczyzny nastąpiło niespodziewanie w trakcie jego pracy.

Zobacz wideo Czy ma taki głos jak mama? I jak wygląda? Poznajcie córkę Krystyny Czubówny

Oni odeszli w 2021 roku. Krawczyk, Połomska, Doba Znani Polacy, którzy odeszli w 2021. Kto zmarł w tym roku?

Krzysztof Żurek nie żyje. Znany lektor zmarł w tracie pracy

Na facebookowym profilu polscylektorzy.pl czytamy, że Żurek jeszcze niedawno cieszył się dobrym zdrowiem.

Kolega Krzysztof Żurek nie żyje. Musimy przekazać wstrząsającą wiadomość, w którą nie chce się wierzyć. Podczas pracy nagle zasłabł i zmarł Krzysztof Żurek, którego jeszcze niedawno widzieliśmy w dobrym zdrowiu podczas VI Ogólnopolskiego Spotkania Lektorów.

W dalszej części wpisu dedykowana polskim lektorom organizacja złożyła kondolencje wdowie oraz rodzinie zmarłego.

Nie chce się wierzyć, że zdecydowanie zbyt wcześnie odszedł wspaniały, serdeczny kolega. Jego życiowe motto brzmiało: Prawda czyni wolnym, a wolność jest sensem życia... I taki był: prawdziwy, pełen życia i poczucia jego sensu. Niezwykle smutni i poruszeni głęboko współczujemy żonie oraz rodzinie.

Krzysztof Żurek nie żyje. Kim był?

Krzysztof Żurek urodził się w 1972 roku w Brzegu. Jak podaje "Super Express", jego głos można usłyszeć w filmach dokumentalnych takich jak: "Arystokrata sztuki" czy "American Ski". Pojawił się także w kilku serialach, m.in.: "Pierwsza miłość", "Biuro kryminalne" i "Fala zbrodni".

Lektor przez pewien czas związany był również z radiem. W latach 2002-2003 współpracował jako dziennikarz muzyczny z RMF FM, gościnnie prowadził audycję w RMF Classic. W czasie swojej pracy zawodowej współpracował także z Radiem Szczecin. Za wzór lektora uważał Jana Stuzina.

Więcej o: