Andy Fletcher nie żyje. Muzyk Depeche Mode miał 60 lat

Muzycy Depeche Mode przekazali tragiczną wiadomość. Zmarł współzałożyciel zespołu, Andy Fletcher.

Bądź na bieżąco. Więcej o życiu gwiazd przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Informację o śmierci Andy'ego Fletchera Depeche Mode przekazało w mediach społecznościowych. Zespół poprosił o uszanowanie prywatności rodziny w tym trudnym dla nich czasie. 

Zobacz wideo Za Krzysztofem Krawczykiem będziemy tęsknić wszyscy. Piosenki niektórych twórców nigdy się nie starzeją

Andy Fletcher nie żyje. Muzyk Depeche Mode miał 60 lat

Zespół w opublikowanym oświadczeniu wspomina Fletchera i określa go jako człowieka o prawdziwie złotym sercu. Nie dowiadujemy się jednak o szczegółach śmierci klawiszowca - przyczyny jego odejścia wciąż nie są znane. 

Jesteśmy w szoku i przepełnieni ogromnym smutkiem z powodu odejścia naszego przyjaciela, członka rodziny i zespołu Andy'ego "Fletcha" Fletchera. Fletch miał prawdziwie złote serce. Zawsze można było na niego liczyć, potrafił rozbawić żywą rozmową i poczuciem humoru. Nasze serca są teraz z jego rodziną. Prosimy, zachowajcie ich w swoich myślach i uszanujcie ich prywatność w tym trudnym czasie - przekazali muzycy na Twitterze.

Andy Fletcher nie żyje. Kim był muzyk Depeche Mode?

Andy Fletcher urodził się w 1961 roku w Nottingham w środkowej Anglii. Jako klawiszowiec i basista był aktywny zawodowo już pod koniec lat 70., ale zaczął odnosić największe sukcesy na samym początku lat 80., kiedy poznał Martina Gore'a. Niedługo później połączył do nich Dave Gahan, z którym stworzyli zespół Composition of Sound, czyli trzon przyszłego Depeche Mode. 

 

Fletcher wystąpił na wszystkich 14 albumach studyjnych Depeche Mode. W 2020 roku zespół został włączony do legendarnej Rock And Roll Hall Of Fame.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.