Andy Fletcher nie żyje. Muzyk Depeche Mode miał 60 lat

Muzycy Depeche Mode przekazali tragiczną wiadomość. Zmarł współzałożyciel zespołu, Andy Fletcher.

Bądź na bieżąco. Więcej o życiu gwiazd przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Informację o śmierci Andy'ego Fletchera Depeche Mode przekazało w mediach społecznościowych. Zespół poprosił o uszanowanie prywatności rodziny w tym trudnym dla nich czasie. 

Oni odeszli w 2021 roku. Krawczyk, Połomska, DobaZnani Polacy, którzy odeszli w 2021. Kto zmarł w tym roku?

Zobacz wideo Za Krzysztofem Krawczykiem będziemy tęsknić wszyscy. Piosenki niektórych twórców nigdy się nie starzeją

Andy Fletcher nie żyje. Muzyk Depeche Mode miał 60 lat

Zespół w opublikowanym oświadczeniu wspomina Fletchera i określa go jako człowieka o prawdziwie złotym sercu. Nie dowiadujemy się jednak o szczegółach śmierci klawiszowca - przyczyny jego odejścia wciąż nie są znane. 

Jesteśmy w szoku i przepełnieni ogromnym smutkiem z powodu odejścia naszego przyjaciela, członka rodziny i zespołu Andy'ego "Fletcha" Fletchera. Fletch miał prawdziwie złote serce. Zawsze można było na niego liczyć, potrafił rozbawić żywą rozmową i poczuciem humoru. Nasze serca są teraz z jego rodziną. Prosimy, zachowajcie ich w swoich myślach i uszanujcie ich prywatność w tym trudnym czasie - przekazali muzycy na Twitterze.

Andy Fletcher nie żyje. Kim był muzyk Depeche Mode?

Andy Fletcher urodził się w 1961 roku w Nottingham w środkowej Anglii. Jako klawiszowiec i basista był aktywny zawodowo już pod koniec lat 70., ale zaczął odnosić największe sukcesy na samym początku lat 80., kiedy poznał Martina Gore'a. Niedługo później połączył do nich Dave Gahan, z którym stworzyli zespół Composition of Sound, czyli trzon przyszłego Depeche Mode

 

Fletcher wystąpił na wszystkich 14 albumach studyjnych Depeche Mode. W 2020 roku zespół został włączony do legendarnej Rock And Roll Hall Of Fame.

Więcej o: