Nie żyje dziennikarka TVP. Agnieszka Gawerska-Jabłonowska miała 56 lat

Agnieszka Gawerska-Jabłonowska była dziennikarką TVP. Przez wiele lat pracowała jako polska korespondentka w Rzymie. Miała 56 lat.

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

O śmierci Agnieszki Gawerskiej-Jabłonowskiej poinformowali jej współpracownicy. Przez lata była dziennikarką Telewizji Polskiej, pełniła też funkcję korespondentki z Rzymu. Widzowie z pewnością pamiętają ją z "Panoramy".

Zobacz wideo TVP Info prowokuje Tuska. "Ja nie wybierałem się na defiladę do Moskwy"

Avicii Amy WinehousePrzedstawiamy gwiazdy, które zginęły w tragicznych okolicznościach. Avicii, Kobe

To ona prowadziła relację z Rzymu, kiedy zmarł Jan Paweł II. Koledzy żegnają zmarłą dziennikarkę

Poza pracą dla serwisów informacyjnych Gawerska-Jabłonowska była również współautorką programu "Reporter Polski", który można było oglądać w TVP 2 w latach 2011-2015. Prowadziła go razem z Moniką Sieradzką. To ona wspomniała zmarłą koleżankę na Facebooku.

"Doskonała w opracowywaniu najtrudniejszych nawet tematów reporterskich, niezawodna i profesjonalna, otwarty na świat człowiek i wspaniała przyjaciółka. Jestem wdzięczna, że nasze ścieżki połączyły się na te parę lat. Dużo ci zawdzięczam. Żegnaj Aga." - napisała w mediach społecznościowych Sieradzka.

Małgorzata OhmeMałgorzata Ohme we łzach opowiada o odejściu matki: Podarowała tę śmierć

Dawną koleżankę z redakcji pożegnał także Dariusz Łukaszewski.

Świetna dziennikarka i super koleżanka. Ciepła, mądra, pracowita. To ona przygotowywała się do wejścia na żywo do Panoramy z Placu św. Piotra gdy odszedł JP2. Panorama wtedy jedyny raz w historii, nie została wyemitowana, a na obu antenach TVP pojawił się komunikat przygotowany przez księdza z Red. katolickiej. Godzinę później nadaliśmy wydanie specjalne, które zaczęła oczywiście Agnieszka. Profesjonalnie, spokojnie, konkretnie mimo emocji, które rozwalały nas wszystkich. Teraz też nami targają emocje - stwierdził, wspominając zmarłą reporterkę. 

Na Twitterze słowa pożegnania opublikował Sławomir Matczak, dawniej także związany z TVP. Stwierdził, podobnie jak pozostali bliscy korespondentki, że była nie tylko profesjonalistką w pracy, ale tez dobrą osobą.

Więcej o: