Eurowizja 2022. Typowania bukmacherów. Faworyt jest jeden, ale im bliżej finału, tym Polska więcej zyskuje

Eurowizja 2022. Choć w typowaniu bukmacherów bezkonkurencyjnie wygrywa jeden kraj, to Polska i reprezentujący ją Krystian Ochman z dnia na dzień ma coraz więcej szans na lepszą pozycję.

Więcej informacji na temat Eurowizji znajdziesz również na stronie głównej Gazeta.pl. 

10 maja rozpoczął się Konkurs Piosenki Eurowizji 2022. Pod koniec lutego jury oraz widzowie zadecydowali, że reprezentantem Polski będzie Krystian Ochman. Młody wokalistka ma już za sobą próby na eurowizyjnej scenie, a w notowaniach bukmacherów plasuje się bardzo wysoko. Fani twierdzą także, że w awansie do finału może mu pomóc pozycja startowa. Choć faworyt do wygranej jest tylko jeden, to polski kandydat z dnia na dzień zyskuje coraz bardziej.

Zobacz wideo "Na tej płycie jest dużo niepewności. W tym wieku musimy się odnaleźć". Wywiad z Krystianem Ochmanem

Eurowizja 2022. Kto wygra? Przewidywania bukmacherów

W przewidywaniach bukmacherów na stronie eurovisionworld.com bezkonkurencyjnym kandydatem na zdobycie pierwszego miejsca jest zespół Kalush Orchestra, który reprezentuje Ukrainę. Formacja ma aż 54 procent szans na wygraną. Kolejne miejsce na podium zajmują Wielka Brytania (Sam Ryder) z 11 procentami oraz Włochy (Mahmood & Blanco) z dziewięcioma procentami szans na zdobycie pierwszego miejsca. Polski kandydat zajmuje szóste miejsce, mając przy tym dwa procent szans na wygraną. To więcej o jedno oczko niż przed pierwszym półfinałem. Przedstawiamy pierwszą dziesiątkę z największą szansą na podium:

  1. Ukraina - Kalush Orchestra (54 procent)
  2. Wielka Brytania - Sam Ryder - Space Man (11 procent)
  3. Włochy - Mahmood & Blanco - Brividi (dziewięć procent)
  4. Szwecja - Cornelia Jakobs - Hold Me Closer (osiem procent)
  5. Hiszpania - Chanel - SloMo (cztery procent)
  6. Polska - Krystian Ochman - River (dwa procent)
  7. Grecja - Amanda Tenfjord - Die Together (dwa procent)
  8. Norwegia - Subwoolfer - Give That Wolf a Banana (jeden procent)
  9. Holandia - S10 - De Diepte (jeden procent)
  10. Serbia - Konstrakta - In Corpore Sano (jeden procent)

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie oglądać?

Eurowizja 2022 odbywa się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022 roku. Na organizatora widowiska wybrano położony u podnóża Alp Turyn. Gospodarzami imprezy są Laura Pausini, Mika oraz Alessandro Catellan. Krystian Ochman wystąpi podczas drugiego półfinału 12 maja. Wszystkie części będą transmitowane na żywo w TVP1 oraz na oficjalnej stronie Eurowizji, a także w TVP VOD. 

Myślicie, że mamy szansę na wygraną?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.