Nie żyje Patrick Demarchelier. Wybitny fotograf miał 78 lat. Był ulubieńcem samej księżnej Diany

Patrick Demarchelier był wybitną postacią w świecie fotografii. Przed jego obiektywem stawały największe gwiazdy, jak Beyonce, Madonna, a nawet księżna Diana. Odszedł w wieku 78 lat. Świat mody pożegnał utalentowanego fotografa.

Więcej informacji z życia gwiazd znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Patrick Demarchelier był wyjątkową postacią. Przez lata współpracował z topowymi supermodelkami, a jego fotografie ukazywały się na łamach prestiżowych magazynów o modzie. Jego kadry zachwycały, a on sam został oficjalnym fotografem królewskim, jako pierwszy nie-Brytyjczyk. Jak sam przyznał w jednym z wywiadów, nie szukał kariery, ona sama go znalazła. Zmarł 31 marca, zostawiając żonę, trzech synów i troje wnucząt. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Członkowie rodziny królewskiej w wieku 40 lat. Bardzo zmienili się przez lata. Jaki jest sekret ich młodego wyglądu?

Zobacz wideo Fotograf na ściance rzucił skandaliczny komentarz pod adresem Blanki Lipińskiej. "Moja menadżerka to nagrała"

Patrick Demarchelier nie żyje. Wybitny fotograf i królewski portrecista zmarł w wieku 78 lat

Patrick Demarchelier zmarł 31 marca 2022 roku w Nowym Jorku. Informacja o jego śmierci pojawiła się na jego Instagramie. Nie ujawniono jednak przyczyn zgonu. 

To wielki smutek ogłosić, że Patrick Demarchelier zmarł 31 marca 2022 roku w wieku 78 lat. Pozostawił żonę Mię, trzech synów: Gustafa, Arthura, Victora oraz troje wnucząt - czytamy.
 

Demarchelier przez lata miał okazję pracować dla najważniejszych magazynów modowych takich, jak "Vogue", "Harper's Bazaar", "Vanity Fair", czy "Glamour". Przed jego obiektywem stawały najpopularniejsze modelki. Współpracował z Naomi Campbell, Kate Moss, czy Cindy Crawford. Niezwykła nić porozumienia połączyła go z księżną Dianą, dla której był prawie jak przyjaciel. "Królowa ludzkich serc" skontaktowała się z fotografem po tym, gdy zobaczyła jego sesję dla "Vogue" i zaproponowała mu pracę jako jej portrecista. Demarchelier jest autorem jednego z najbardziej urzekających i zapadających w pamięć portretów księżnej Diany.

 

Jego muzami nowego pokolenia zostały siostry Hadid - Gigi i Bella. Patrick Demarchelier na swoim koncie ma również współtworzenie kampanii dla największych domów mody. 

 

To, jak wybitną postacią był Demarchelier pokazuje fakt, że został wspomniany w kultowym już filmie "Diabeł ubiera się u Prady". Miranda Priestly (w tej roli Meryl Streep) pytała zdezorientowaną Andę Sachs (Anne Hathaway) podczas jej pierwszego dnia w pracy, "czy Demarchelier potwierdził?". Patrick epizodycznie pojawił się również w "Seksie w wielkim mieście", gdy wykonywał sesję Carrie Bradshaw dla "Vogue".

Patrick Demarchelier urodził się w 1943 roku we Francji. Jak się okazuje, to jego ojciec zaszczepił w nim pasję do fotografii, wręczając mu na 17 urodziny pierwszy aparat marki Kodak. W 1975 roku przeprowadził się do Nowego Jorku, a jego kariera niemalże natychmiast nabrała tempa. W 2007 roku Francuskie Ministerstwo Kultury przyznało mu tytuł Order of Arts and Literature.

Więcej jego prac w naszej galerii na górze strony. 

Maciej Kurzajewski skomentował relację z Katarzyną Cichopek. Do plotek odniósł się też HakielKurzajewski skomentował relację z Cichopek. Do plotek odniósł się też Hakiel

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: