Cindy Crawford

Cindy Crawford

Cindy Crawford to amerykańska modelka, która przez ponad trzydzieści lat z powodzeniem pracowała w branży. W 1996 roku uznana przez magazyn "Forbes" najlepiej zarabiającą modelką na całym świecie. Próbowała swoich sił jako aktorka i osobowość telewizyjna.


Data urodzenia: 20 lutego 1966 r.
Miejsce urodzenia: DeKalb (USA)
Pełne imię i nazwisko: Cynthia Ann Crawford
Wzrost: 176 cm
Kolor oczu: piwny
Kolor włosów: brązowy
Instagram: @cindycrawford
Facebook: Facebook.com/CindyCrawford
Rodzina: mąż Rande Gerber, syn Presley, córka Kaia

Cindy Crawford: życiorys i początku kariery

Cindy Crawford przyszła na świat 20 lutego 1966 roku w DeKalb jako córka Jennifer Sue Crawford-Moluf i Johna Dana Crawforda. Dorastała z rodzicami i dwiema siostrami. Jest absolwentką DeKalb High School.
Gdy miała 16 lat jeden z farmerów fascynujący się fotografią zrobił jej zdjęcie, gdy pracowała na polu kukurydzy. Zdjęcie to okazało się być wyjątkowo trafionym, więc wydrukowano je w prasie. Cindy Crawford postanowiła wówczas wziąć udział w konkursie jednej z agencji modelek, który wygrała, zdobywają tytuł "Look Of The Year".

Cindy Crawford: kariera

Cindy Crawford zaczęła karierę profesjonalne modelki, gdy miała 19 lat. Niemal od samego początku była rozchwytywana. Pojawiała się na pokazach mody, a jej zdjęcia zdobiły okładki dziesiątek tytułów magazynów, w tym "Vogue", "Harper's Bazaar", "Elle", "Cosmopolitan", "People", "W", "Allure". Współpracowała z takimi markami i domami mody, jak m.in.: Christian Dior, Chanele, Versace, Calvin Klein, Michael Kors, DKNY, Valentino, Guess, Revlon, L'Oreal, Ralph Lauren, Maybelline, Pepsi, Escada, Schwarzkopf, Thierry Mugler.
Gdy miała 22 lata, pojawiła się na rozkładówce magazynu "Playboy". Opracowała też własny program ćwiczeń (wydany na kasatach wideo) - miał on na celu wyrzeźbienie i utrzymanie szczupłej sylwetki. Była ambasadorem zdrowego i pełnego sportu trybu życia. Prowadziła program o modzie i stylu "House of Style", emitowany przez kanał MTV. Próbowała też swoich sił w aktorstwie, występując między innymi w filmie "Czysta gra". Crawford nie okazała się dobrą aktorką, została nominowana do Złotej Maliny.

Cindy Crawford: życie prywatne

W 1991 roku Cindy Crawford poślubiła aktora Richarda Gere'a. Para rozwiodła się w 1995 roku. W 1998 roku ponownie wyszła za mąż, tym razem za Rande'ego Gerbera, z którym ma dwoje dzieci: syna Presley'a (ur. 1999 r.) oraz córkę Kaię (ur. 2000 r.).

Zobacz także:

Kaia Gerber - Richard Gere - Rande Gerber

cindy crawford

Więcej o:

cindy crawford

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.