Radosna księżna Kate zachwyca w strugach deszczu na Bahamach. Ale buty to nie na tę pogodę

Księżna Kate i książę William przybyli na Wyspy Bahama. Podróż jest związana z obchodami platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II i nie obywa się bez trudności. W Bezlice i na Jamajce książęca para musiała zmierzyć się z antykrólewskimi protestami. Teraz księżna Cambridge zażartowała, że przywiozła ze sobą brytyjską pogodę.

Więcej informacji i ciekawostek na temat brytyjskiej monarchii znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kate i William odwiedzili szkołę podstawową Sybil Strachan w Nassau, na Bahamach. To pierwsza wizyta książęcej pary w tym wyspiarskim kraju na Oceanie Atlantyckim. Bahamy często nawiedzają tropikalne burze i huragany, jednak typowo deszczowy klimat przypomniał księżnej o rodzimych stronach. 

Zobacz wideo Księżna Kate to mistrzyni "modowego recyklingu". Niektóre kreacje miała na sobie 3 razy! Oto jej ulubione zestawy

Księżna Kate poczuła już powiew wiosny

Książę William i księżna Kate spotkali się z uczniami i personelem szkoły podstawowej w Nassau. Uśmiechnięta księżna zażartowała, że zabrali ze sobą brytyjską pogodę.

O mój Boże. Pogoda. Przepraszam. Przywieźliśmy ze sobą brytyjski deszcz.

W rzeczywistości jednak to Brytyjczycy cieszyli się tego dnia słoneczną i ciepłą pogodą. Wielu z nich zdecydowało się nawet pójść na plaże w południowej Anglii. Księżna Kate podziękowała wszystkim obecnym uczniom szkoły podstawowej za wyjątkowo ciepłe przyjęcie. Uwaga wielu była jednak zwrócona na jej wiosenną stylizację.

Księżna KateKsiężna Kate założyła spinki do włosów za 38 złotych. Wow!

Kate zaprezentowała się w sukience marki Self Portrait. Żona księcia Williama wyraźnie poczuła powiew wiosny. Postawiła bowiem na bardzo zmysłową sukienkę o odcieniu delikatnej zieleni. Głęboki dekolt wydłużył szyję, a podkreślona talia nadała idealnych proporcji sylwetce Kate. Białe szpilki o klasycznym fasonie idealnie uzupełniły całość i w efekcie stylizacja ma też nowoczesny charakter. Delikatna biżuteria od bahamskiej projektantki Nadii Ireny sprawdziła się tutaj doskonale. Trzeba przyznać, że ta stylizacja to strzał w dziesiątkę. 

Księżna KateKsiężna Kate Fot. Tim Rooke/Shutterstock/ East News

Książę William, księżna KateKate olśniewa w turkusowej kreacji. Klasa. Mogła sobie jednak darować kopertówkę

Księżna Kate i książę William są obecnie jednymi z najbardziej medialnych i lubianych członków rodziny królewskiej. Zwłaszcza przez tzw. tradycjonalistów. Warto jednak pamiętać, że ich podróż na Karaiby napotyka na trudności, związane z protestami antyroyalsów, którzy domagają się zniesienia zwierzchnictwa Królowej Elżbiety II i rozliczenia grzechów kolonializmu. 

Więcej o: