Gary Brooker nie żyje. Wokalista Procol Harum długo walczył z chorobą

Gary Brooker nie żyje. Informację przekazali m.in. koledzy z zespołu. Artysta przez ponad pół wieku był wokalistą Procol Harum. Miał 76 lat.

Więcej aktualnych informacji ze świata muzyki znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl

Gary Brooker zmarł 19 lutego. Informację o śmierci artysty potwierdzili członkowie zespołu Procol Harum, z którym był związany przez 55 lat. Jako lider i wokalista grupy wylansował jedną z najpopularniejszych ballad z lat 60. ""Whiter Shade of Pale". Jego śmierć była konsekwencją długiej choroby.

Zobacz wideo Najwięksi aktorzy złotej ery Hollywood

Gary Brooker nie żyje. Wokalista Procol Harum długo walczył z chorobą

Zespół Procol Harum zamieścił komunikat na Facebooku, w którym poinformował o śmierci artysty.

Ze smutkiem informujemy o śmierci Gary'ego Brookera. Głos Gary'ego i jego gra na pianinie były legendarne i on zostawia po sobie spuściznę, która przetrwa pokolenia. Będzie go brakowało wszystkim, którzy go znali - napisali członkowie grupy.

Gary Brooker był liderem i założycielem zespołu Procol Harum, który działalność rozpoczął w 1967 roku. W tamtym czasie wylansował m.in. piosenkę "Whiter Shade of Pale", która stała się hitem i trzecim najlepiej sprzedającym się singlem w latach 60. W ostatnim czasie wokalista walczył z nowotworem, który okazał się silniejszy. Mężczyzna zmarł w wieku 76 lat. Koledzy z zespołu napisali o nim kilka ciepłych słów w mediach społecznościowych.

Wyróżniał się indywidualnością, uczciwością, a czasami upartą ekscentrycznością. Jego zjadliwy dowcip i apetyt na śmiech uczyniły z niego bezcennego gawędziarza - czytamy.

Zespół Procol Harum z Garym Brookerem na czele wypromował m.in. takie piosenki jak: "A Salty Dog", "Conquistador", "Whisky Train", "Shine on Brightly", "Whaling Stories" czy "Grand Hotel". 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.