Nagrody Goya 2022. Penélope Cruz w bajkowej sukni niczym księżniczka, Cate Blanchett cała w kryształach

Nagrody Goya 2022 rozdane. Na "hiszpańskich Oscarach" pojawił się największe gwiazdy tamtejszego kina. Nie zabrakło też Cate Blanchett, która olśniła swoją kryształową kreacją.

Więcej o hiszpańskim kinie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nagrody Goya to święto hiszpańskiej kinematografii. Prestiżowe nagrody filmowe przyznawane są co roku przez Hiszpańską Akademię Sztuki Filmowej i uważa się je za odpowiednik amerykańskich Oscarów czy francuskich Cezarów. Tegoroczna gala odbyła się 12 lutego w Walencji, a wśród zaproszonych artystów nie zabrakło śmietanki hiszpańskiego kina. Na czerwonym dywanie mogliśmy dostrzec Pedro Almodovara, José Sacristána, Penélope Cruz z Javierem Bardemem, Cate Blanchett, która gra w najnowszym filmie hiszpańskiego reżysera. 

Zobacz wideo Uwielbiasz filmy i seriale? Te aplikacje warto mieć w swoim telefonie

Nagrody Goya 2022. Penélope Cruz niczym księżniczka, Cate Blanchett cała w kryształach

Penélope Cruz i Javier Bardem byli w tym roku nominowali za najlepsze role pierwszoplanowe. Bardemowi udało się zdobyć statuetkę za udział w filmie "Szef roku", Cruz zaś przegrała z Blancą Portillo i filmem "Maixabel". Małżeństwo pojawiło się razem na czerwonym dywanie - aktorka miała na sobie bajkową suknię w kwiaty, aktor postawił zaś na klasyczny czarny garnitur.

Spain Goya Awards 2022. Javier Bardem i Penelope CruzSpain Goya Awards 2022. Javier Bardem i Penelope Cruz Fot. Jose Breton / AP Photo / Agencja Wyborcza.pl

Cate Blanchett zaprezentowała się na gali w zjawiskowej kreacji, całej w kryształy. Aktorka olśniła zgromadzonych fotoreporterów i nie ma się co dziwić - wyglądała niezwykle dystyngowanie. Mieniącej się kreacji nie powstydziłaby się żadna szanowana diwa muzyki disco. 

Spain Goya Awards 2022. Cate BlanchettSpain Goya Awards 2022. Cate Blanchett Fot. Jose Breton / AP Photo / Agencja Wyborcza.pl

Najlepszym filmem 2021 roku okazał się "Szef roku", a tegoroczna nagroda honorowa powędrowała do José Sacristána. Resztę stylizacji hiszpańskich aktorów znajdziecie w naszej galerii. 

Lubicie hiszpańskie kino?