Próba włamania do zamku rodziny królewskiej w Windsorze, gdzie przebywa królowa Elżbieta II. 19-latek posiadał broń

Uzbrojony 19-latek został aresztowany na terenie zamku Windsor. W posiadłości przebywa obecnie królowa Elżbieta II, która świętuje Boże Narodzenie z częścią rodziny królewskiej.

Więcej tekstów o rodzinie królewskiej przeczytasz na Gazeta.pl

W sobotę 25 grudnia brytyjska policja poinformowała o próbie włamania na teren zamku Windsor, gdzie przebywa obecnie królowa Elżbieta II. Oprócz monarchini, na miejscu zdarzenia był obecny także książę Karol z księżną Camillą. Jak dowiadujemy się z komunikatu policji, rodzina królewska została poinformowana o incydencie, a 19-letni włamywacz miał być uzbrojony w "broń ofensywną".

Zobacz wideo Księżna Kate spotkała się z małą dziewczynką. Olśniła swoją różową kreacją

Próba włamania do zamku w Windsorze

Nadinspektor Rebbecca Mears w oświadczeniu dla "The Daily Mail" przekazała, że obecnie "trwa śledztwo w związku z tym incydentem". Z komunikatu dowiadujemy się, że 19-latkowi nie udało się wejść do żadnego z budynków na terenie zamku.

Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem naruszenia lub wtargnięcia na chroniony teren i posiadania "broni ofensywnej". Trafił do aresztu. Możemy potwierdzić, że procesy bezpieczeństwa zostały uruchomione w momencie, gdy mężczyzna wszedł na teren, w związku z czym nie udało mu się dotrzeć do żadnego z budynków - przekazuje policja dla "The Daily Mail".

Telewizja Sky News podaje, że aresztowany ma 19 lat i pochodzi z Southampton na południu Anglii  Dokładne okoliczności incydentu zostaną ustalone w trakcie śledztwa. Królowa Elżbieta II przebywa na zamku Windsor ze względu na zagrożenie wywołane piątą falą pandemii. Na okres świąteczny wybierała zazwyczaj posiadłość w Sandringham, jednakże tym razem postawiła na izolację w murach Windsoru. Monarchini towarzyszy jej syn Karol i jego żona Camilla. Dołączyli do nich również Edward i jego żona Sophie oraz dzieci, Louise i James.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.