Adam Konkol uderza w członków zespołu Łzy. Padły poważne oskarżenia o próbę kradzieży i manipulacje

Adam Konkol wydał oświadczenie w sprawie zmian personalnych w zespole Łzy. Mało tego, muzyk wytoczył ciężkie działa przeciwko osobom, z którymi do tej pory współpracował.

Więcej artykułów ze świata show-biznesu znajdziesz na Gazeta.pl.

Kolejna afera w zespole Łzy. Najpierw w 2019 roku Anna Wyszkoni została oskarżona przez Adama Konkola, że mimo rozstania z grupą, nadal wykonuje jej piosenki. W sieci pojawiły się wówczas oświadczenia, a członkowie kapeli postanowił odciąć się od słów założyciela grupy. Wygląda na to, że sprawa zaszła jeszcze dalej. 

Zobacz wideo Czy Anna Wyszkoni lubi swoje piosenki? Co z „Agnieszką"?

Małgortzata RozenekRozenek odsłoniła mieszkanie. Jest jakby luksusowo, tylko że ciemno

Afera w zespole Łzy. Adam Konkol stawia poważne zarzuty

Adam Konkol wydał na Facebooku oświadczenie w sprawie obecnej sytuacji w zespole Łzy oraz wyjaśnił, dlaczego zaczął zmieniać skład kapeli.  

Od jakiegoś czasu (dłuższego) praca w zespole nie szła jak powinna, z naciskiem na nie szła w ogóle. Od pięciu lat nie powstała żadna nowa piosenka. Jak wiecie, ogromną część repertuaru zespołu Łzy skomponowałem sam. Niestety z upływem lat do zespołu wkradła się "demokracja" i o piosenkach zaczęły decydować (siłą głosów) osoby, które z muzyką za wiele wspólnego nie miały i do muzyki wtrącać się nie powinny - zaczął wpis Adam Konkol.

Następnie muzyk tłumaczy, jak w ostatnich miesiącach potoczyły się losy zespołu.  

Z początkiem 2021 roku ówczesna wokalistka Sara Chmiel wysłała oficjalne pismo, w którym wypowiedziała umowę z zespołem. W czerwcu 2021 roku jeden z członków zespołu Arkadiusz D. bez mojej wiedzy , "za moimi plecami" po 25 latach znajomości, podejmuje próbę "kradzieży" nazwy zespołu Łzy i próbuje zarejestrować ją w Urzędzie Patentowym jako własną. Na szczęście, "w ostatniej chwili" dowiaduję się o tym od jednego z byłych członków zespołu - pisze Konkol.

Dalej robi się jeszcze poważniej. Konkol twierdzi, że w październiku odkrył, że wyrzucono go z zespołu i odebrano dostęp do mediów społecznościowych Łez, przez co stracił kontakt z fanami.

Adam Zdrójkowski, Wiktoria GąsiewskaZdrójkowski przerywa milczenie na temat rozstania z Gąsiewską

Kolejna rzecz, którą odkryłem, to kompletnie zmanipulowana biografia zespołu Łzy, którą pisał samodzielnie Arkadiusz D. przypisując sobie praktycznie wszystkie zasługi i umniejszając mojej osobie. Z biografii tej wynika, że ja oraz Ania Wyszkoni mieliśmy zaledwie śladowy wkład w tworzenie historii zespołu - czytamy.

Na koniec muzyk wyznał, że przez ostatnie kilka lat tworzył testy i piosenki, które  "przegrywały" z zespołową demokracją. Konkol zmienił skład zespołu i zapowiedział, że Łzy w innym składzie i z nową wokalistką znów będą koncertować oraz wydawać piosenki.

Więcej o: