Książę Karol wyprawił Camilli huczne urodziny. Ale to nie ona była tego dnia królową gazet. Księżna Diana utarła im nosa

17 lipca 1997 roku doszło do medialnego, niewerbalnego i przede wszystkim nieformalnego starcia księżnej Diany i Camilli Parker Bowles. Huczne przyjęcie na cześć kochanki księcia Karola vs. wakacyjne zdjęcia jego poprzedniej żony. Która z pań wygrała? Tego dnia królowa była tylko jedna.

Więcej informacji na temat członków rodziny królewskiej znajdziecie na gazeta.pl.

Książę Karol po rozstaniu z Lady Di robił wszystko, by brytyjska prasa zaakceptowała jego nową wybrankę Camillę Parker Bowles. Wyprawił jej więc huczną imprezę z okazji 50. urodzin. W wiejskiej posiadłości syna królowej Elżbiety w Highgrove zebrali się szczególni goście, w tym były małżonek solenizantki wraz z kolejną partnerką. Choć na wydarzeniu zabrakło innych członków rodziny królewskiej, wzbudziło zainteresowanie mediów. Nie na długo. Tego dnia, który miał należeć do Camilli, show skradła księżna Diana... w bikini.

Gwiazdy podczas premiery filmu 'To musi być miłość'Małgorzata Kożuchowska skradła show na premierze filmu. Karolina Gilon w ryzykownej kreacji

Księżna Diana przechytrzyła księcia Karola i Camillę Parker Bowles? Skoczyła z jachtu w bikini, by odciągnąć uwagę dziennikarzy od rywalki

Impreza z okazji okrągłych urodzin Camilli była idealnym pretekstem dla księcia Karola, by dać mediom oficjalny sygnał, że jego związek z kochanką wiąże się już z poważnymi deklaracjami i planowaniem wspólnej przyszłości. Prywatne przyjęcie, podczas którego nie zabrakło pięciodaniowego posiłku, tortu i tańców do białego rana, miało ocieplić wizerunek Parker Bowles. "Chociaż na jeden wieczór Camilla zostanie królową własnego dworu" – komentował wówczas sprzyjający royalsom tabloid "Daily Express". Stało się jednak inaczej. 

Zobacz wideo BBC nagle wstrzymało reportaż ws. szokującego wywiadu księżnej Diany. Książę William komentuje

Tego samego dnia, 17 lipca 1997 roku, księżna Diana spędzała beztroski czas na wakacjach w St. Tropez na południu Francji. Z synami odwiedziła Dodiego Al-Fayeda, syna egipskiego miliardera Mohameda Al-Fayeda i zamieszkała w jego trzydziestopokojowej, rodzinnej posiadłości. 

Zdjęcia wykonane przez paparazzi, przedstawiające księżną Dianę w bikini, wywołały sensację mediach do tego stopnia, że nikt nie interesował się uroczystością Camilli. Jak czytamy na stronie CNN w artykule "Księżna Diana vs. Camilla: Dobra wróżka vs. zła czarownica?" z 1997 roku:

Księżna Diana w bikini pojawiła się na wszystkich możliwych pierwszych stronach gazet w tym tygodniu. 

Pomimo wyraźnych kroków księcia Karola, aby ocieplić wizerunek Camilli, jego starania szły na nic. Opinia publiczna kochała księżna Dianę do tego stopnia, że nie zaakceptowałaby nowego szczęścia księcia Karola tak szybko. Nie bez powodu księżna Diana nazywana była przecież "królową ludzkich serc". 

Rafał Maserak w 12/ edycji 'Tańca z Gwiazdami'Ukochana Maseraka wściekła po finale "TzG". "Nie pozwoli na upokorzenia"

Więcej o: