Majka Jeżowska zdradziła, że nie ma na imię Majka. A jak? Bardzo tradycyjnie. "Po babci"

Majka Jeżowska nie lubi swojego prawdziwego imienia do tego stopnia, że po latach kariery chce je oficjalnie zmienić. Choć od lat wszyscy znamy ją jako "Majkę", artystka w dowodzie ma inne miano.

Majka Jeżowska przez lata pracy na scenie wyrobiła sobie miano ikony muzyki dla dzieci. Wokalistka obdarzona ciepłym głosem zjednała sobie maluchy i ich rodziców, a rozsławiły ją takie utwory, jak "A ja wolę moją mamę" i "Wszystkie dzieci nasze są". I choć od lat znamy ją jako Majkę, to jej prawdziwe imię jest zupełnie inne.

Zobacz wideo Majka Jeżowska: W ciężkim momencie pandemii rząd wyrokiem TK wbija nam nóż w plecy

Zofia Zborowska w obiektywie teściowejZborowska w obiektywie teściowej. "Leję z tego zdjęcia już chyba któryś dzień". Faktycznie niezłe

Majka Jeżowska zdradziła, jak ma naprawdę na imię

W rozmowie z portalem Jastrząb Post Majka Jeżowska zdradziła, jak naprawdę figuruje w dokumentach i dlaczego nie lubi swojego imienia.

Ja jestem Maria po babci. Przychodząc na cmentarz i widząc tą tabliczkę z napisem Maria Jeżowska, bardzo źle się z tym czułam. Niekomfortowo. Jestem Maria Marysia, ale nie czuję się Marysią. Właśnie to jest ten problem. Jestem i czuję się Majką.

Imię Maria nie pasuje artystce do tego stopnia, że Jeżowska nie wyklucza zmiany imienia na drodze administracyjnej - na szczęście nie jest to sprawa w Polsce bardzo skomplikowana, wystarczy bowiem pisemny wniosek do urzędu z uzasadnieniem. W przypadku imienia wokalistki będzie to zmiana na imię faktycznie używane.

Nie wiem, czy nie przyszedł ten moment, że muszę zmienić oficjalnie imię, ponieważ absolutnie nie czuję się Marią.

Anna MuchaAnna Mucha odwiedziła fryzjera gwiazd. Pochwaliła się odświeżoną fryzurą

I to nie jedyne imię, do którego nie jest przekonana. Przypomnijmy, że Majka Jeżowska pochwaliła się ostatnio radosną nowiną, a mianowicie, że oczekuje narodzin wnuczki. Wokalistka ma jednak jedno "ale". Nie do końca akceptuje imię wnuczki, jakie wybrali jej syn z synową. Choć nie zdradziła ich wyboru, to szczerze przyznała, że ma nadzieję na inne opcje.

Więcej o: