"Milionerzy". Talerz Venus Rosewater to pozłacana patera nazywana też trofeum...?

"Milionerzy". W 410. odcinku padło pytanie o pozłacaną paterę nazywaną talerzem Venus Rosewater. Uczestnik, który wcześniej zamienił pytanie, zakładał, że kolejne będzie łatwiejsze. Dopiero później przekonał się, że było zupełnie inaczej.

W kolejnym odcinku o swój wymarzony milion złotych grał Jan Sękowski z Warszawy. Uczestnik był na dobrej drodze do tego, by opuścić studio z kwotą rzędu kilkuset tysięcy złotych. Najpierw musiał jednak uporać się z pytaniem za 20 tysięcy. 

Zobacz wideo Karolina Pisarek nie bywa zazdrosna. "Jeśli jest druga kobieta, ja się odsuwam"

"Milionerzy". Czyim trofeum jest pozłacana patera nazywana talerzem Venus Rosewater?

  • A: "Miss Universe"
  • B: "superszefa kuchni"
  • C: "mistrzyni Wimbledonu"
  • D: "najlepszego SPA"

Przy pytaniu za 20 tysięcy złotych, Jan Sękowski dla bezpieczeństwa skorzystał z koła ratunkowego "zamiana pytania". Na skutek tego uczestnik otrzymał nowe pytanie dotyczące talerza Venus Rosewater. Prawidłową odpowiedź postanowił wyłonić na drodze eliminacji. 

Zwyciężczynie Miss Universe z pozłacanymi paterami raczej mi się nie kojarzą... o nagrodzie dla superszefów i najlepszego SPA w ogóle nie słyszałem - przyznał.

Pan Jan dodał również, że trofeum w formie patery najbardziej kojarzy mu się ze sportem. 

Kiedy myślę o trofeum w formie patery to przychodzi mi do głowy sport.

Mimo tego skojarzenia, uczestnik zdecydował się na kolejne koło ratunkowe "pół na pół". System odrzucił odpowiedzi A "Miss Universe" oraz B "superszefa kuchni".

"Milionerzy". Czyim trofeum jest pozłacana patera nazywana talerzem Venus Rosewater? Odpowiedź na pytanie

Spośród dwóch pozostałych odpowiedzi Jan Sękowski wybrał tę, którą rozważał, jeszcze zanim zdecydował się drugie koło ratunkowe. Okazało się, że postąpił słusznie, a prawidłowym wariantem był - tak, jak się spodziewał - wariant C "mistrzynie Wimbledonu".

Przypomnijmy, że koło ratunkowe "zamiana pytania" wprowadzono w najnowszej edycji "Milionerów" ze względu na obowiązujące swego czasu obostrzenia, które wykluczały obecność publiczności w studio. Producenci programu zdecydowali się wówczas zastąpić nim dotychczasowe koło ratunkowe "publiczność".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.