Skandaliczne słowa Trumpa po medalu amerykańskich piłkarek na igrzyskach olimpijskich

Donald Trump w ostrych słowach wypowiedział się na temat występu piłkarek nożnych podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich. Kobiety zdobyły brąz. Według byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych wszystkiemu "winna" była lewacka propaganda.

Choć piłka nożna kobiet nie jest jeszcze tak popularnym sportem jak futbol w wersji męskiej, to mecze z udziałem piłkarek rozgrywane są już na igrzyskach olimpijskich. W tabelach na najwyższych pozycjach plasują się amerykańskie drużyny kobiece, a USA ma na swoim koncie aż cztery mundialowe zwycięstwa. Również podczas tegorocznych igrzysk w Tokio Amerykanki dzielnie walczyły. Ostatecznie zdobyły brązowy medal, co nie usatysfakcjonowało byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Zobacz wideo

Trump skrytykował występ piłkarek ręcznych na igrzyskach olimpijskich. Dostało się Megan Rapinoe

Jak podają zagraniczne media, w oświadczeniu przesłanym przez Donalda Trumpa dominują krytyczne uwagi pod adresem piłkarek nożnych. Były prezydent uważa, że sportsmenki grały słabo. Wszystkiemu winna była... lewacka propaganda.

Gdyby nasza drużyna piłkarska, kierowana przez radykalną grupę lewicowych maniaków, nie została przebudzona, zdobyliby złoty medal zamiast brązu. (...) "Obudzony" oznacza, że przegrywasz, wszystko, co się obudziło, poszło źle, a nasza drużyna piłkarska z pewnością przegrała - powiedział Trump w oświadczeniu przesłanym przez jego PAC Save America.

Dodajmy, że słowo "woke", w wolnym tłumaczeniu "obudzić się", w slangu amerykańskim odnosi się do przemian społecznych, które miały miejsce w ostatnim czasie. Bycie "obudzonym" wiąże się z wrażliwością na nierówności społeczne, zwłaszcza rasizm.

W swoim komunikacie Trump odniósł się również do pomocniczki reprezentacji amerykańskiej, Megan Rapinoe. Nosząca charakterystyczną fryzurę piłkarka nie ukrywa swojej orientacji i zabiera głos w kwestiach równościowych.

Kobieta z fioletowymi włosami grała strasznie. Spędza zbyt dużo czasu myśląc o polityce radykalnej lewicy i nie wykonując swojej pracy - dodał Trump.

Co sądzicie o wypowiedzi Trumpa? Przesadził?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.