Tokio 2020. Polska sztafeta ze złotem olimpijskim. Bohater Kajetan Duszyński!

Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Wspaniali byli wszyscy, ale to, co na ostatniej zmianie zrobił Kajetan Duszyński, to był szok! Kajetano Capitano!

Polska była jednym z faworytów konkurencji sztafet mieszanych. W półfinałach Polacy pobili rekord Europy i uzyskali najlepszy czas. Biegliśmy w składzie:  Dariusza Kowaluk, Małgorzata Hołub- Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Kajetan Duszyński.

Zobacz wideo "Dla Świątek i Hurkacza to były igrzyska na przetarcie. Czego więcej od nich wymagać?"

Olga FryczOlga Frycz chwali się ciążowym brzuszkiem. Zdradziła też kiedy rodzi

Tokio 2020. Polska sztafeta ze złotem olimpijskim. Bohater Kajetan Duszyński!

W finale polska ekipa dokonała aż trzech zmian. Z poprzedniego składu pozostał tylko Kajetan Duszyński, a obok niego pobiegli Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek oraz Justyna Święty-Ersetic.

Na dystansie Polska od początku była w czołówce, obok Dominikany, Holandii i USA. Jeszcze po trzeciej zmianie byliśmy na drugim miejscu, po doskonałym biegu Justyny Święty-Ersetic. I wtedy pałeczkę przejął Duszyński.

Nasz medalista młodzieżowych mistrzostw Europy wystrzelił jak z katapulty! "Ruszaj, Kajetano Capitano!" - krzyczeli komentatorzy, gdy 26-latek pędził jak strzała. Ograł na finiszu wszystkich i pewnie minął linię mety na pierwszym miejscu. Mamy złoto!

Kim jest Kajetan Duszyński?

Kajetan Duszyński ma 26 lat, urodził się w Siemianowicach Śląskich. Ma dwa srebrne medale młodzieżowych mistrzostw Europy, a po oba sięgnął w biegach sztafetowych. Pierwsze zdobył w sztafecie 4x400 m podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce 2015 w Tallinnie, a dwa lata później powtórzył sukces podczas mistrzostw Europy do lat 23 w Bydgoszczy. 

Na co dzień Kajetan Duszyński jest zawodnikiem AZS Łódź, a prowadzi go trener Krzysztof Węglarski. Mieszkańcy miasta, które reprezentuje zawodnik, mogą pękać z dumy. Złoto Duszyńskiego to pierwszy w historii złoty medal letnich igrzysk olimpijskich właśnie dla sportowca z Łodzi.

Monika RichardsonRichardson pokazuje twarz oblepionąw plastrach. "Takiej mnie nie znacie"

Kajetan Duszyński - życie prywatne

Kajetan Duszyński bardzo chroni swoje życie prywatne. Co prawda prowadzi media społecznościowe, ale znajdziemy na nich jedynie zdjęcia i informacje związane ze sportem. Tuż przed wylotem na igrzyska olimpijskie w Tokio w ten sposób pisał na Instagramie o starcie:

Droga była długa i kręta, ale spełnienie celu rekompensuje wszystkie trudy. Oficjalnie lecę spełnić swoje marzenie jakim jest start na igrzyskach olimpijskich - czytamy.
 

Polskiej sztafecie gratulujemy sukcesu!

Więcej o: