Jerzy Połomski zamieszkał w domu opieki. Nie chciał dłużej być sam

Jerzy Połomski przeprowadził się do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Tam zamierza spędzić ostatnie lata swojego życia.

Jerzy Połomski niedawno opuścił swoje mieszkanie i przeniósł się do domu opieki w Skolimowie - poinformował "Super Express". Artysta przez całe życie mieszkał sam i nigdy nie założył rodziny. Dlatego też postanowił, że ostatnie lata życia spędzi wśród kolegów z branży w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich.

Jerzy Połomski zamieszkał w domu opieki

Jerzy Połomski w nowym domu może liczyć na potrzebną opiekę lekarzy i pracowników, a także towarzystwo przyjaciół i rozrywki. Nie brakuje miejsc do spacerów i aktywnego spędzania czasu. Nie będzie musiał troszczyć się także o posiłki i codzienne zakupy.

Jak podaje "Super Express", artysta mieszkał na czwartym piętrze w budynku bez windy, co nie było zbyt komfortowe. W 2019 roku w rozmowie z dziennikiem mówił, że nie chce kończyć kariery, jednak przyznał, że zaczął mieć problemy ze słuchem. Pandemia koronawirusa skutecznie pokrzyżowała jego plany o powrocie na scenę. Już wcześniej piosenkarz brał pod uwagę przeniesienie się do domu w Skolimowie, jeśli będzie się gorzej czuł. W tym roku artysta skończy 88 lat.

 

Jerzy Połomski przez ponad 60 lat rozwijał swoją karierę sceniczną. Rozkwit przypadał na lata 60. i 70. Jest wykonawcą wielu hitów, na których wychowywały się kolejne pokolenia Polaków, m.in. "Cała sala śpiewa z nami", "Bo z dziewczynami" czy "Nie zapomnisz nigdy". Do dziś można je usłyszeć na wielu imprezach. W 2006 roku nagrał cover piosenki "Bo z dziewczynami" razem z zespołem Big Cyc. W 2013 roku wystąpił na festiwalu w Opolu. Od dwóch lat nie jest już tak aktywny jak kiedyś. Teraz artysta postanowił wycofać się z życia publicznego i odpocząć od show-biznesu.

Zobacz wideo Maffashion, Kubicka, Lipka i inni w sieci. Gwiazdy komentują artykuły na swój temat
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.