"Milionerzy". Proste pytanie o ułamek niewłaściwy sprawiło kłopot. "Ja po ścisłych kierunkach, a nie wiem"

Który z tych ułamków to ułamek niewłaściwy? W powtórce 392. odcinka "Milionerów" Hubert Urbański zadał pytanie rodem ze szkoły podstawowej.

Hanna Janus studiowała finanse w Szkole Głównej Handlowej, a mimo to nie potrafiła wskazać, który z ułamków jest ułamkiem niewłaściwym. Uczestniczka choć za wszelką cenę chciała tego uniknąć, ostatecznie poprosiła Hubert Urbańskiego o pomoc publiczności już przy pierwszym pytaniu. 

Zobacz wideo Andrzej Piaseczny ma chłopaka? „Nie chcę niczego ukrywać"

"Milionerzy". Który z tych ułamków to ułamek niewłaściwy?

  • A: 3/4
  • B: 0,3
  • C: 4/3
  • D: 0,33

Po usłyszeniu pytania uczestniczka nie kryła rozczarowania. 

To są pytania, których bałam się najbardziej, powiem szczerze. Ja po ścisłych kierunkach powinnam wiedzieć takie rzeczy, a nie wiem... - przyznała.

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o ułamek niewłaściwy

Największą liczbę głosów publiczności uzyskała odpowiedź C "4/3". Sama zainteresowana również przyznała, że spodziewała się takiego obrotu sprawy. Dlatego bez zbędnej zwłoki postanowiła zaznaczyć właśnie ten wariant. 

Po przerwie w Hubert Urbański potwierdził, że jest to prawidłowa odpowiedź, a uczestniczka zdobyła 500 złotych. Tym sposobem, z drobną pomocą publiczności, Hanna Janus otworzyła sobie drogę do dalszej gry o milion złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.