"Milionerzy". Boginią księżyca na czyim niebie była Selene? "Zupełnie nie kojarzę tej postaci"

Z jakiej mitologii pochodzi bogini księżyca Selene? Dobra odpowiedź była warta 10 tys. zł. Czy Aleksandra wzbogaciła się w "Milionerach" o tę kwotę? Podajemy prawidłową odpowiedź.

Aleksandra z Wrocławia po tym, jak odpowiedziała na pytanie za 5 tys. zł o to, co nie jest zaburzeniem odżywiania, stanęła przed kolejnym trudnym dla siebie pytaniem. W 388. odcinku "Milionerów" pytanie za 10 tys. zł brzmiało następująco:

'Milionerzy'. Czyja to pieśń? 'Ja w mej chacie spać nie mogę: chcę u ciebie spać, kolego! Moje okna są na drogę, a po drodze poczty biegą'?"Milionerzy". Czyja to pieśń: Ja w mej chacie spać nie mogę...?

Boginią księżyca na czyim niebie była Selene?

  • A: Greków
  • B: Rzymian
  • C: Słowian
  • D: Normanów
Normanów nie kojarzę w ogóle, ani Słowian. Zupełnie nie kojarzę tej postaci... - skwitowała Agnieszka widoczne odpowiedzi.

Wiedząc, że sama sobie nie poradzi, postanowiła skorzystać z drugiego koła ratunkowego. Tym razem padło na pytanie do publiczności. Zebrani w studiu widzowie wyraźnie wskazali odpowiedź "A".

'Milionerzy'. Padło pytanie za pół miliona złotychMilionerzy. Co pomaga wykończyć rusztowanie warszawskie?

"Milionerzy". Selene była boginią księżyca na czyim niebie? Prawidłowa odpowiedź 

Agnieszka postanowiła zaufać publiczności i poprosiła Huberta Urbańskiego, aby ostatecznie zaznaczył odpowiedź "A". Była to dobra decyzja. Selene była boginią księżyca w mitologii greckiej. 

'Milionerzy' odcinek 387"Milionerzy". Co oznacza "ganz egal"? Pytanie za 75 tysięcy złotych

Więcej o: