"Milionerzy". Publiczność wpuściła w maliny pana Adama przy pytaniu za 40 tys. złotych

"Ja w mej chacie spać nie mogę: chcę u ciebie spać, kolego! Moje okna są na drogę, a po drodze poczty biegą". Czyja to pieśń? Takie pytanie za 40 tys. zł zadał w 386. odcinku 8. sezonu "Milionerów" Hubert Urbański. Jaka jest prawidłowa odpowiedź?

40 tys. do wygrania, pytanie o słowa piosenki. W drodze po milion właśnie na nie musiał odpowiedzieć pan Adam. Jaka jest poprawna odpowiedź? 

Czyja to pieśń? "Ja w mej chacie spać nie mogę: chcę u ciebie spać, kolego! Moje okna są na drogę, a po drodze poczty biegą".

  • A: wiejskiego listonosza
  • B: waletującego studenta
  • C: żołnierza
  • D: Tadeusza Różewicza

Pan Adam nie znał odpowiedzi na to pytanie i zmuszony był do wykorzystania koła ratunkowego. Postawił na pytanie do publiczności. Ponad 50 proc. widzów zebranych w studiu wskazało odpowiedź D. Adam zdecydował się zaryzykować i poprosił Huberta Urbańskiego o zaznaczenie odpowiedzi D.

Niestety była to błędna odpowiedź. Prawidłowa odpowiedź to "C" - żołnierza. Słowa "Ja w mej chacie spać nie mogę: chcę u ciebie spać, kolego! Moje okna są na drogę, a po drodze poczty biegą" są bowiem początkiem utworu Adama Mickiewicza pod tytułem "Pieśń żołnierza".

"Milionerzy". Ciekawe pytania z ostatnich odcinków

Do czyjego stroju nawiązuje krawat typu bolo? W 386 odcinku 8. sezonu "Milionerów" takie pytanie za 20 tys. zł zadał Hubert Urbański. "Nic mi to nie mówi, ale na logikę... kto mógłby założyć krawat? Na pewno nie rycerz, samuraj też raczej nie. Kowboj lub pirat?" - głośno myślała pani Dominika, czy udało się jej wygrać 20 tys.?

W innym odcinku "Milionerów" padło następujące pytanie. Co pomaga wykończyć rusztowanie warszawskie? Niby banalne pytanie za 500 zł, ale czy na pewno znasz odpowiedź?

Warto przypomnieć, że ostatnio padło również pytanie za pół miliona w "Milionerach". Kim był Jan Marcin Szancer i co miał wspólnego z Krasickim, Mickiewiczem i Sienkiewiczem? Uczestnik musiał poradzić sobie bez kół ratunkowych.

"Milionerzy" emitowani są od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w TVN

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.