"Milionerzy". Jakie miasto jest siedzibą rządu Izraela i jego największym miastem? Stawką było 20 tys. zł

Aleksandra stanęła w "Milionerach" przed szansą wygrania 20 tys. zł. Jakie miasto jest siedzibą rządu Izraela i jego największym miastem? Czy znała odpowiedź na to pytanie?

Aleksandra w walce o milion wykorzystała dwa koła ratunkowe. "Pół na pół" przy pytaniu za 5 tys. zł o to, co nie jest zaburzeniem odżywiania, a pytanie do publiczności pomogło jej odpowiedzieć na pytanie o to, na czyim niebie boginią księżyca była Selene? Teraz przyszła pora na pytanie za 20 tys. zł.

'Milionerzy'. Do czyjego stroju nawiązuje krawat typu bolo?"Milionerzy". Do czyjego stroju nawiązuje krawat typu bolo?

Jakie miasto jest siedzibą rządu Izraela i jego największym miastem?

  • A: Tel Awiw
  • B: Jerozolima
  • C: Nazaret
  • D: Hajfa

Aleksandra po usłyszeniu odpowiedzi, rozważała Tel Awiw lub Hajfę. Ponieważ miała jeszcze jedno koło ratunkowe - telefon do przyjaciela, postanowiła z niego skorzystać. Niestety przyjaciółka Aleksandry, Nikoletta, miała ten sam dylemat co ona. Rozważała Tel Awiw lub Jerozolimę.

'Milionerzy'. Czyja to pieśń? 'Ja w mej chacie spać nie mogę: chcę u ciebie spać, kolego! Moje okna są na drogę, a po drodze poczty biegą'?"Milionerzy". Czyja to pieśń: Ja w mej chacie spać nie mogę...?

"Milionerzy". Jakie miasto jest siedzibą rządu Izraela i jego największym miastem? Prawidłowa odpowiedź

Mimo wątpliwości ostatecznie Aleksandra wolała podjąć ryzyko i grać dalej, niż odpuścić i wrócić z 10 tys. zł. Poprosiła Hubera Urbańskiego o zaznaczenie odpowiedzi "A" czyli Tel Awiw. Niestety, tym razem ryzyko się nie opłaciło i Aleksandra wygrała tylko gwarantowane 1 tys. zł. 

Prawidłową odpowiedzią była "B" czyli Jerozolima. Hubert Urbański dodał, że miasto to jest też proklamowaną w 1950 roku stolicą, nieuznawaną jednak przez większość państw i ONZ.

'Milionerzy'. Padło pytanie za pół miliona złotychMilionerzy. Co pomaga wykończyć rusztowanie warszawskie?

Więcej o: