"Milionerzy". Myślał, że zaznaczył poprawną odpowiedź, a stracił szansę na milion. Co biegnie środkiem pleców?

"Milionerzy". W powtórce 391. odcinka Hubert Urbański zapytał uczestnika o to, co biegnie środkiem pleców. Pan Jędrzej był przekonany, że zaznaczył prawidłową odpowiedź. Bardzo szybko przekonał się o swojej pomyłce i zakończył grę o milion.

Pan Jędrzej z Poznania z pierwszym pytaniem w "Milionerach" uporał się w ciągu kilku sekund, drugie chciał pokonać w podobnym tempie. I chociaż po usłyszeniu jego treści sam przyznał, że nie jest ono najłatwiejsze, to nie skorzystał z kół ratunkowych. 

Zobacz wideo Influencerzy zdradzają swoje największe wady. Niektóre dyskusyjne! [Lista Plotka]

"Milionerzy". Co biegnie środkiem pleców?

  • A: zwał modlitewny
  • B: pryzma zdrowaśkowa
  • C: hałda różańcowa
  • D: stos pacierzowy

O tym, że przyszło mu się zmierzyć z kłopotliwym pytaniem, uczestnik wspomniał już na samym początku. 

Nie jest to takie proste pytanie - przyznał.

"Milionerzy". Poprawna odpowiedź na pytanie o to, co biegnie środkiem pleców?

Następnie pan Jędrzej po kolei wyeliminował trzy spośród czterech odpowiedzi, nie podając żadnego konkretnego uzasadnienia. Jeden z wariantów odrzucił nawet, ponieważ, jak sam przyznał "dziwnie brzmi". Ostatecznie postawił na odpowiedzi A. "zwał modlitewny" nie rozważając nawet żadnego z kół ratunkowych. Jakież było jego zdziwienie, gdy okazało się, że nie jest to właściwy wybór, a błędna odpowiedź zamknęła mu drogę do dalszej gry o milion złotych. 

Zanim gra na dobre się zakończyła Hubert Urbański nadmienił jeszcze, że poprawną odpowiedzią był wariant D. "stos pacierzowy". Ostatecznie pan Jędrzej opuścił studio "Milionerów" bez wygranej. 

Zobacz też: "Milionerzy". W papieskim błogosławieństwie "Urbi et Orbi" - urbi znaczy miastu, a orbi?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.