Sylvester Stallone skończył 75 lat. Rocky przyniósł mu światowy rozgłos, a w latach 90. próbował zmienić swój filmowy wizerunek

Trudno uwierzyć, ale filmowy Rocky kończy już 75 lat! Jednak Sylvester Stallone to przecież nie tylko Rocky. Aktora zapamiętamy głównie z ról twardych facetów czy to na ringu, czy na polu walki. Jak zmieniał się przez te wszystkie lata?

Sylvester Stallone przyszedł na świat 6 lipca 1946 roku w Nowym Jorku jako syn Franka Stallone'a, włoskiego fryzjera, i tancerki żydowskiego pochodzenia, Jacqueline Labofish. Dorastał z młodszym bratem i rodzicami w Filadelfii. Karierę filmową zaczął od mało znaczących ról w filmach ze średniej półki, jak "Szaleńczy zjazd" i "Zakochani i inni", oraz statystował w produkcjach takich sław jak Alan Pakula ("Klute").

Zobacz wideo Majowa nowość na HBO GO: "Creed". Michael B. Jordan wciela się w Adonisa, syna Apollo Creeda. Potomek poszedł w ślady ojca i walczy na ringu [ZWIASTUN]

Martyna GliwińskaGliwińska pokazuje efekty sesji w stroju kąpielowym. Prosi fanów: Bądźcie mili!

'Rocky 4', reż. Sylvester Stallone"Rocky 4", reż. Sylvester Stallone Fot. mat. prasowe

Sylvester Stallone jako Rocky

Pierwszym znaczącym filmem był "Buntownik". Jednak dopiero seria filmów o Rockym Balboa przyniosła mu światowy rozgłos. Za rolę w filmie "Rocky" Stallone otrzymał też dwie nominacje do Oscara. Kolejne części przygód boksera postanowił wyreżyserować sam.

John RamboJohn Rambo Fot. Yoni S. Hamenahem / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0

Każdy chłopak chciał być jak Rambo

W latach 80. Sylvester Stallone zagrał kultową postać Johna Rambo. Wielu nastolatków wówczas, chciało być jak ten weteran wojny wietnamskiej, buntujący się przeciwko niesprawiedliwości. Rambo spływał krwią, był wybuchowy, brutalny i idealnie pasował do wizerunku rewolucjonisty.

John RamboINTERFOTO/Forum

Sylvester Stallone zmienia wizerunek?

Sylvester Stallone zwykle grywał twardych facetów stających do walki z całym światem. W latach 90. próbował zmienić swój filmowy wizerunek i zagrał w komedii "Oskar". Jednak widzom nadal podobał się w rolach nieustraszonych mścicieli, więc filmy "Cobra", "Zabójcy" oraz "Sędzia Dredd" cieszyły się powodzeniem.

Powrót kultowego Rambo i Rocky'ego

Pierwsza dekada XXI wieku to powrót obrosłych legendą kultowych postaci. Sylvester Stallone wraca na kinowe ekrany w filmach "Rocky Balboa" (2006) i "John Rambo" (2008).

reporter_facereporter_face Moviestore Collection/face to fa / 0070056/Reporter

Niezniszczalny Sylvester Stallone

Kolejne lata to nowe wcielenie Sylvestra. W 2010 roku nagrywa "Niezniszczalnych". Wciela się tu w rolę Barneya Rossa, który jest dowódcą doświadczonej grupy najemników. Pierwszych "Niezniszczalnych" nie tylko wyreżyserował, lecz także zatrudnił do nich plejadę równie mocnych jak on sam facetów. Film,  błyskawicznie stał się kultowy i doczekał się kolejnych dwóch części.

Rambo: Ostatnia krewRambo: Ostatnia krew Monolith

Sylvester Stallone nadal w akcji

Sylvester Stallone nie próżnuje i ciągle gra w filmach. W ostatnich latach zaangażował się w kilka produkcji: "Escape Plan: The Extractors", piątą część przygód Rambo "Ostatnia krew" i "Scarpa". Na 2021 rok zaplanowano premierę filmu "Samarytanin".

Angelina Jolie, Brad Pitt, Zendaya, Tom HollandAngelina Jolie i Brad Pitt pokazali, że można. W związkach z planu filmowego jest i polski wątek

Więcej o: