Meghan Markle nie zrezygnowała z wygód. Rodziła w królewskich warunkach, a szpital przypomina pałac

W niedzielę Meghan Markle i książę Harry wydali oświadczenie, w którym poinformowali o narodzinach córki. Lillibet Diana przyszła na świat w piątek przed południem. W jakim szpitalu rodziła Meghan?

Meghan Markle w piątek urodziła córkę - Lillibet Lili Diana Mountbatten Windsor. Szpital, w którym rodziła - Santa Barbara Cottage Hospital - ma dla niej symboliczne znaczenie. To nie tylko placówka medyczna z wieloletnią tradycją, ale również manifest feministyczny: to równocześnie fundacja non-profit założona w 1888 roku przez grupę pięćdziesięciu kobiet. 

Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm

Placówka znajduje się w centrum Santa Barbara i jest to jeden z najbliższych szpitali w okolicy rezydencji Sussexów.

Szpital, w którym rodziła Meghan Markle, ma wieloletnią tradycję

Założeniu i prowadzeniu Santa Barbara Cottage Hospital przyświecały idee dotyczące emancypacji kobiet, więc fakt urodzenia w tym miejscu Lillibet Diany jest bardzo znamienny dla historii placówki. Również Meghan Markle często w swoich wypowiedziach odnosi się do haseł feministycznych, nic więc dziwnego, że wybrała akurat to konkretne miejsce na poród.

Cottage Hospital obsługuje rocznie 20 000 hospitalizacji i jest kierowany przez spółkę macierzystą, Cottage Health. Szpital, w którym jest ponad 500 łóżek i centrum urazowe, jest największym tego rodzaju obiektem między Los Angeles i San Francisco Bay Area.

Na zdjęciach możemy dostrzec, że szpital bardziej przypomina królewski pałac, niż placówkę medyczną. Na zewnątrz znajduje się ogród, w nim basen, fontanna i staroświeckie posągi, a fasadę budynku zdobią kolumny i łuki.

Meghan Markle i książę Harry nadali dziewczynce imiona po babciach

Meghan Markle i Książe Harry radosną nowinę o narodzinach swojej córki ogłosili w niedzielę. Jak podali, dziewczynka urodziła się w piątek o godzinie 11:40 czasu lokalnego w szpitalu Santa Barbara Cottage w Kalifornii. Ważyła 3,5 kilograma.

Imię drugiego dziecka Meghan i Harry'ego jest bardzo znamienne i nawiązuje do królewskich tradycji.

Lili otrzymała imię po swojej prababci, Jej Wysokości Królowej, której rodzinnym pseudonimem jest Lillibet. Jej drugie imię, Diana, zostało wybrane, by uczcić jej ukochaną nieżyjącą babcię, księżną Walii. - czytamy w oświadczeniu pary.

Meghan i Lillibet wyszły już ze szpitala i odpoczywają w domu.

Więcej o: