Kult ostro o koncertach tylko dla zaszczepionych. "Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE"

Pojawił się pomysł koncertów tylko dla osób zaszczepionych. Zespół Kult nie patrzy na to przychylnie. "Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE" - czytamy w oświadczeniu grupy.

Pandemia koronawirusa, która trwa na całym świecie od początku ubiegłego roku, mocno uderzyła w niemalże każdą część gospodarki. Lockdown odbił się również na branży artystycznej. Zamknięte kina, teatry i odwoływane koncerty były niemałym ciosem dla artystów.

Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]

Kilka tygodni temu rząd nieco poluzował obostrzenia dotyczące imprez masowych. Od 4 czerwca koncerty ponownie się odbywają, jednak pod pewnymi rygorami. Wszyscy muszą mieć maseczki ochronne i zachowywać półtora metra odstępu między sobą. Może być zajęta jedynie połowa miejsc. W przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni w koncercie może uczestniczyć maksymalnie 250 osób. Te limity nie dotyczą osób zaszczepionych. Co ciekawe, pojawił się pomysł, aby na koncerty mogły przychodzić jedynie osoby zaszczepione. To nie spodobało się członkom zespołu Kult.

Kult nie chce dotacji od rządu.Kult nie zgłosił się po dotację od rządu. "Jednak od tych (...) nic nie chcemy"

Kult ostro o koncertach tylko dla zaszczepionych. "Chcemy łączyć, a nie dzielić"

Zespół Kult wydał specjalne oświadczenie. Członkowie grupy zaznaczają, że nie podoba im się ten pomysł, a zadaniem artystów jest łączyć ludzi, a nie ich dzielić i segregować.

W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję. Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE. CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ - czytamy w oświadczeniu zespołu.

Oświadczenie zespołu spotkało się z mieszanymi odczuciami wśród internautów. Niektórzy chwalą zespół za ich postawę, inni zaś uważają, że wymóg szczepień - które są przecież kluczowe dla zatrzymania pandemii - na koncert jest jak najbardziej zasadny. 

Dr Paweł GrzesiowskiDr Grzesiowski odpowiada na oświadczenie Kultu. "Zapraszam na szkolenie"

ZOBACZ TEŻ: Książę Harry i Meghan Meghan zaproszeni na jubileusz panowania królowej. Elżbieta II tęskni za Archiem i chce poznać prawnuczkę

Więcej o: