Pandemia koronawirusa, która trwa na całym świecie od początku ubiegłego roku, mocno uderzyła w niemalże każdą część gospodarki. Lockdown odbił się również na branży artystycznej. Zamknięte kina, teatry i odwoływane koncerty były niemałym ciosem dla artystów.
Kilka tygodni temu rząd nieco poluzował obostrzenia dotyczące imprez masowych. Od 4 czerwca koncerty ponownie się odbywają, jednak pod pewnymi rygorami. Wszyscy muszą mieć maseczki ochronne i zachowywać półtora metra odstępu między sobą. Może być zajęta jedynie połowa miejsc. W przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni w koncercie może uczestniczyć maksymalnie 250 osób. Te limity nie dotyczą osób zaszczepionych. Co ciekawe, pojawił się pomysł, aby na koncerty mogły przychodzić jedynie osoby zaszczepione. To nie spodobało się członkom zespołu Kult.
Zespół Kult wydał specjalne oświadczenie. Członkowie grupy zaznaczają, że nie podoba im się ten pomysł, a zadaniem artystów jest łączyć ludzi, a nie ich dzielić i segregować.
W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję. Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE. CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ - czytamy w oświadczeniu zespołu.
Oświadczenie zespołu spotkało się z mieszanymi odczuciami wśród internautów. Niektórzy chwalą zespół za ich postawę, inni zaś uważają, że wymóg szczepień - które są przecież kluczowe dla zatrzymania pandemii - na koncert jest jak najbardziej zasadny.
Damięcka wprost o spotkaniu Nawrockiego z Zełenskim. Krótko, ale dosadnie
Zalotna Paulina Smaszcz w Kopenhadze z nowym ukochanym. Aż promienieje!
Szokujący wpis Węgrowskiej skierowany do męża Agnieszki Maciąg. "Pozwól nam przeżyć żałobę"
Baron niespodziewanie dodał emocjonalny wpis. "Wciąż wierzę w miłość"
Zimowe stylizacje gwiazd w "DDTVN". Ekspert zwrócił uwagę zwłaszcza na Torbicką
Trzaskowski pożegnał Urbaniaka. Lata temu muzyk grał w jednym zespole z jego ojcem
Syn Rozenek wrócił z Francji na święta. Uwieczniła wzruszającą scenę na lotnisku
Agata Młynarska szczerze o życiu z chorobą: Czasami gryziesz poduszkę z bólu
Beata Tadla mieszka w 168-metrowej posiadłości. Wnętrze willi robi wrażenie