Gargamel odniósł się do wyznania Chajzera o depresji. Youtuber nie przeprosi go za krytyczny filmik. "To nie jest hejt"

Gościem ostatniego odcinka show Kuby Wojewódzkiego był Gargamel. Młody youtuber półtora roku temu w jednym ze swoich filmików skrytykował medialne zachowanie Filipa Chajzera. Zapytany przez Wojewódzkiego, czy zamierza za to przeprosić, odpowiedział wymownie.

Na kanapie u Kuby Wojewódzkiego zasiadł Gargamel - youtuber znany między innymi z nagrania, w którym półtora roku temu analizował medialne wpadki Filipa Chajzera: udawany w studio "Dzień dobry TVN" atak paniki czy zmuszanie kobiet do pocałunków w programie "Ameryka Express". 

Gargamel skrytykowaniem syna Zygmunta Chajzera zjednał sobie sporo zgadzających się z jego opinią internautów. Chajzer twierdzi, że nagranie spotęgowało wylewającą się na niego lawinę hejtu. Prezenter dopiero po wielu miesiącach pośrednio odniósł się do zamieszczonego w sieci nagrania youtubera i wyznał, że między innymi właśnie przez ten materiał zmaga się z depresją. Gargamel w rozmowie z samozwańczym królem TVN-u powiedział, że nie czuje się winny i nie ma zamiaru nikogo przepraszać za wyrażanie własnej opinii. 

Zobacz wideo Małgorzata Ohme staje w obronie kolegi z pracy? Komentuje aferę z "atakiem paniki"!

Kuba Wójewódzki podpuszczał Gargamela. "Przeprosisz Filipa?"

Kuba Wojewódzki wykorzystał fakt, że w jego programie gościł Gargamel i zapytał youtubera o medialny konflikt z Filipem Chajzerem. Za co młody celebryta krytykuje dziennikarza? Gość Wojewódzkiego przyczynił się nawet do stworzenia nowego pojęcia i wyjaśnił, czym dla niego jest tzw. chajzerowanie. 

Pan Filip różne dziwne rzeczy zrobił w swojej aktywności internetowo-medialnej. Nie podchodzę z zawiścią do materiału, że chcę kogoś skończyć i zniszczyć. Chciałem się przyjrzeć zjawisku, które mnie gryzło od jakiegoś czasu, gdzie pewna charytatywność jest traktowana jako PR-owa zagrywka. Gdy tylko dzieje się coś negatywnego, to bardzo szybko jest to przykrywane. To sygnalizowanie cnoty. (...) W moim materiale podkreśliłem, że kompletnie nie mam za złe komuś działalności charytatywnej. On to traktuje instrumentalnie i stąd się wzięło "chajzerowanie", czyli podkreślanie pozytywnych dokonań w momencie, gdy dzieje się coś negatywnego, taka zasłona dymna - komentował. 

Dziennikarz nie odpuszczał tematu i zadawał coraz bardziej szczegółowe pytania. 

Nie miałeś wrażenia, że skomplikowałeś facetowi życie?
Nie wiem. Miałem na celu przyjrzeć się i skrytykować coś, co mi się nie podoba jako człowiekowi. W swoich materiałach wszystko popieram researchem, więc nie traktuję tego jako hejt, to jest w pewnym sensie reakcja na czyjeś działanie - odpowiedział Gargamel. 

Filip ChajzerFilip Chajzer o hejcie, depresji i "człowieku z YouTube". "Zmasowany atak"

Wojewódzki nie dawał za wygraną i chciał usłyszeć, czy youtuber zdaje sobie sprawę, że mógł przyczynić się do pogłębienia depresji Chajzera. 

Jest szansa, że go przeprosisz? - zapytał. 
Przeprosić? Za co? - zakończył dyskusję Gargamel.

Przypomnijmy, że w połowie maja na Instagramie Filipa Chajzera pojawił się obszerny wpis, w którym prezenter napisał o zmaganiach z niską samooceną. Ta miała być spowodowana spływającą na dziennikarza falą krytyki. To właśnie w tym poście prezenter nawiązał do afery z "jakimś człowiekiem z YouTube'a", mając na myśli Gargamela.

Od stycznia zeszłego roku mierzę się z depresją. Tylko moja rodzina i przyjaciele do tej pory wiedzieli, na jakie dno ludzkiej psychiki spadłem. Terapia, leki. Poczucie własnej wartości na poziomie mułu. Strach przed wyjściem na ulice, Himalaje wysiłku, żeby stanąć przed kamerą. Styczeń 2020 roku to tysiące komentarzy dziennie o tym, że powinienem się zabić, że jestem nic nie warty, że jakiś człowiek z YouTube ma rację. Nawet kiedy wiesz, że nie możesz tego czytać, to jest wszędzie - pisał Chajzer. 

Myślicie, że po wywiadzie Gargamela u Wojewódzkiego Chajzer po raz kolejny odniesie się do sprawy?

 
Więcej o: