Eurowizja. Islandzki sekretarz konkursu swoim "JaJa Ding Dong" skradł show. "Szkoda, że pan Sierocki ewidentnie nie wiedział ocb". Wy wiecie?

Islandzki sekretarz Eurowizji zabłysnął na antenie poczuciem humoru. Zamiast wskazać kraj, którego konto zasiliło 12 oczek od tamtejszego jury, rozbawił widzów, wykrzykując swoją kwestię z filmu "Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga".

Hannes Oli Agustsson, czyli prezenter islandzkiej telewizji, pojawił się na antenie w najbardziej ekscytującym momencie Eurowizji 2021. Aktor miał przekazać wiadomość, którego z finalistów jury z Islandii nagrodziło maksymalną liczbą punktów. Jego zapowiedź przybrała jednak nieco inny obrót. Tego nikt się nie spodziewał!

Zobacz wideo Eurowizja 2021. Maffashion staje w obronie Rafała Brzozowskiego

Artur OrzechEurowizja 2021. Artur Orzech dotrzymał słowa. Na żywo komentuje konkurs

Eurowizja 2021. Islandzki sekretarz konkursu skradł show i serca widzów

W czasie transmisji Hannes wystąpił pod innym nazwiskiem - jako Olaf Yohansson. To postać, którą zagrał w produkcji Netfliksa "Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga". Choć jego rola była epizodyczna, to dzięki niej rozkochał w sobie całą Islandię, stał się bohaterem memów, a jego kariera nabrała tempa. Aby osiągnąć sukces, Hannes wcale nie potrzebował wiele. Wystarczyło, że w każdej scenie, w której się pojawiał, wygłaszał tę samą kwestię: "Zagraj Jaja Ding Dong". 

W sobotę wieczorem pojawił się na antenie w czasie odczytywania wyników. Choć odgrywał ważną rolę, to zamiast eleganckiego stroju - podobnie jak w filmie - postawił na stary sweter i kamizelkę. Na pytanie o punktację wykrzyczał, że 12 punktów od islandzkiego jury otrzymuje "Jaja Ding Dong".

W tym roku było wiele fajnych piosenek, ale osobiście chciałbym, żebyście zagrali "Jaja Ding Dong" - powiedział prezenter

Poczucie humoru Islandczyka wyraźnie przypadło do gustu również Polakom.

Jaja Ding Dong. To było piękne
Jaja Ding Dong to utwór dekady

James NewmanArtysta z Wlk. Brytanii zdobył ZERO punktów. Jego brat to znany piosenkarz!

To było doskonałe - czytamy komentarze w mediach społecznościowych
Szkoda, że pan Sierocki ewidentnie nie wiedział ocb

Ostatecznie 12 punktów od islandzkiego jury powędrowało do Szwajcarii, a Hannes Oli Agustsson zyskał fanów w całej Europie.