Demi Lovato robi coming out na Instagramie: Identyfikuję się jako osoba niebinarna

Na Instagramie Demi Lovato pojawiło się nagranie dla fanów. Demi przyznałx, że wreszcie zdecydowałx się powiedzieć, że jest osobą niebinarną.

Demi Lovato w środę podzieliłx się z fanami ważną wiadomością. Przyznałx, że wreszcie ma odwagę powiedzieć o tym, że jest osobą niebinarną i wskazałx, jak się do niej zwracać.

Zobacz wideo Czy Rafał Brzozowski wystąpi na Eurowizji? Polska ekipa w drodze na testy

Demi Lovato jest osobą niebinarną 

Demi Lovato nagrałx na Instagramie wideo, na którym określiłx się jako osoba niebinarna. Oznacza to, że płeć osoby nie wpisuje się w podział na kobiety i mężczyzn. Może więc mieć płynną tożsamość płciową albo nie identyfikować się z żadną płcią. Demi przyznałx, że ma za sobą długą drogę do tego, by zaakceptować siebie - nie zawsze skupiałx się na sobie, ale teraz chce to zmienić.

Spędziłxm większość życia, dorastając na waszych oczach. Widzieliście moje wzloty, upadki i wszystko pomiędzy. Moje życie było nie tylko moją podróżą. Żyłxm też dla tych, którzy są po drugiej stronie aparatów i kamer.

Demi poprosiłx, by od teraz zwracać się do jej osoby z użyciem zaimków "they/them".

Dziś jest dzień, w którym tak bardzo się cieszę, że mogę podzielić się z wami czymś więcej z mojego życia - z dumą informuję, że identyfikuję się jako osoba niebinarna i oficjalnie będę zmieniać moje zaimki na they/them. To efekt uzdrawiającej pracy nad sobą i autorefleksji, którą wykonałxm. Wciąż się uczę i zaglądam w siebie. Dzielenie się tym z wami to dla mnie wkroczenie na kolejny poziom odkrywania swoich słabości. Robię to dla tych, którzy dotąd nie byli w stanie podzielić się tym, kim naprawdę są, ze swoimi bliskimi. Proszę, żyjcie dalej w swojej prawdzie i wiedzcie, że przesyłam wam wiele miłości.

Przesyłamy Demi dużo wsparcia!

Demi używa zaimków "they/them", które na polski w kontekście osób niebinarnych możemy tłumaczyć różnorako - nie mamy wypracowanego jednego, konkretnego uzusu. Za stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza polecamy przejrzenie strony zaimki.pl i jej propozycje tłumaczeń m.in. zaimków i rzeczowników nacechowanych płciowo.

Zobacz też: "Demi Lovato: Dancing with the Devil". Piosenkarka została zgwałcona w wieku 15 lat. Nikt nie został ukarany

Więcej o: