Kazimiera Utrata zmarła trzy lata temu, ale w "Klanie" nie było o tym ani słowa. Aż do teraz: Cioci Stasi nie ma z nami

Kazimiera Utrata przez wiele lat wcielała się w "Klanie" w sympatyczną ciocię Stasię, której charakterystyczne powiedzonka na długo utkwiły w pamięci widzów. Choć aktorka zmarła w 2018 roku, producenci serialu aż do teraz nie wspominali o jej śmierci.

12 sierpnia 2018 roku w wyniku zawału zmarła Kazimiera Utrata. Aktorka znana w "Klanie" jako ciocia Stasia miała 86 lat. W ciągu trzech lat od jej śmierci wyemitowano już wiele odsłon popularnej telenoweli TVP, jednak w żadnej z nich nie uwzględniono odejścia kobiety. Dopiero teraz bohaterowie serialu symbolicznie zamkną jej wątek kilkoma sentymentalnymi słowami. 

Byłam u cioci Stasi - ma powiedzieć w 3815. odcinku Elżbieta. 
Zobacz wideo Agnieszka Kaczorowska o popularności, którą przyniósł jej "Klan"!

Pożegnanie cioci Stasi w "Klanie"

21 maja na szklanym ekranie powróci temat cioci Stasi z "Klanu". Grająca Elżbietę Barbara Bursztynowicz ze smutkiem wspomni o zmarłej krewnej w rozmowie z serialowym mężem. 

Byłam u cioci Stasi. Nie ma jej z nami już prawie trzy lata. Patrz, coraz więcej naszych bliskich i znajomych jest już po drugiej stronie - rozpocznie wątek. 
Wolę się nad tym za bardzo nie zastanawiać. Niedługo nasza kolej - skwituje chłodno Jerzy (Andrzej Grabarczyk). 

'Klan''Klan' East News

W ten sposób producenci "Klanu" poinformują o żałobie trzypokoleniowej rodziny Lubiczów i pożegnają się z lubianą przez widzów bohaterką.

W rzeczywistości Kazimiera Utrata odeszła wśród najbliższych osób. Sierpniowa pogoda niekorzystnie wpłynęła na stan zdrowia aktorki. 

Dały jej w kość ostatnie upały. Zmarła w domu, na urlop przyjechała do niej córka Katarzyna, która na co dzień mieszka w Szwecji. Nie odeszła zatem w samotności - zdradziła wówczas "Super Expressowi" koleżanka artystki. 

Gwiazda "Klanu" została pochowana na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie. Na nagrobku widnieje jej prawdziwe nazwisko - Kazimiera Lusztig, które przyjęła po ślubie z kompozytorem Markiem Lusztigiem. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.