Bronisław Cieślak od trzech lat walczył z rakiem. Wierzył, że wygra. "Najgorsze mam już za sobą"

Bronisław Cieślak chorował na raka prostaty. O swojej walce opowiedział w 2019 roku w rozmowie z "Faktem".

Bronisław Cieślak zmarł 2 maja w wieku 77 lat. Aktor od 2018 roku walczył z rakiem prostaty, o którym dowiedział tuż przed 75. urodzinami. Początkowo wiadomość była dla niego jak wyrok, ale szybko poddał się leczeniu. O szczegółach swojej walki opowiedział wtedy w rozmowie z "Faktem".

Bronisław CieślakBronisław Cieślak nie żyje. Zmarł po długiej walce z chorobą w wieku 77 lat

Zobacz wideo Pamiętacie jak porucznik Borewicz idzie na wódkę? Bronisław Cieślak odgrywa tę scenę po 40 latach

Bronisław Cieślak opowiedział o swojej chorobie

Aktor udzielił wywiadu w 2019 roku. Już wtedy miał za sobą operację oraz dwa cykle chemioterapii.

W lutym 2018 przeszedłem operację nowotworu prostaty. Mam już za sobą chemioterapię i radioterapię. Od czasu do czasu odwiedzam lekarza, który przepisuje mi leki. Czuję się dobrze - powiedział.

Królowa, księżniczka CharlotteKsiężniczka Charlotte skończyła sześć lat. Internauci zaskoczeni jej nowym zdjęciem

Przeczytaj także: Anna Cieślak może liczyć na wsparcie wujka. Bronisław Cieślak cieszy się, że związała się z Miszczakiem. "To prawy człowiek"

Bronisław Cieślak wierzył, że wyzdrowieje. Po operacji odpoczywał w swoim domu pod Krakowem, gdzie wspierali go najbliżsi - żona, dzieci oraz wnuki. Cieszył się z dobrych wyników badań.

Moje ostatnie wyniki badań są obiecujące i wygląda na to, że najgorsze mam już za sobą - przyznał.

Bronisław Cieślak zaczął otwarcie mówić o swojej chorobie dopiero rok po tym, jak usłyszał diagnozę. Udzielił także wywiadu serwisowi abczdrowie.pl

Nieprzyjemna to była wiadomość. Ale jak słyszę, że niektórzy tracą rozum ze strachu, że zachowują się irracjonalnie, że postanawiają nie leczyć się skoro taka wola boska, to ja w takiej histerii nie jestem - mówił.

Aktor starał się podchodzić spokojnie do diagnozy, nie chciał panikować. Próbował za to wszystkiego dowiedzieć się o swojej chorobie. Zaczął czytać książki i miał świadomość, że raka prostaty trudno jest wyleczyć, ale nie poddawał się.

Polecamy również: Wujek Anny Cieślak komentuje jej zaręczyny z Edwardem Miszczakiem. Zareagował na docinki dotyczące różnicy wieku

Więcej o: