Książę William zmroził wzrokiem księcia Harry'ego na pogrzebie. Ekspertka od mowy ciała przeanalizowała ich zachowanie

Podczas pogrzebu księcia Filipa doszło do wyczekiwanego spotkania dwóch skłóconych braci. Jeszcze podczas ceremonii książę William zmroził wzrokiem swojego młodszego brata.

Książę William i książę Harry znacznie poróżnili się, gdy młodszy z braci zdecydował się opuścić brytyjski dwór i wyprowadzić się wraz z Meghan Markle do Stanów Zjednoczonych. Relacje pomiędzy Sussexami a rodziną królewską stały się chłodne, a wywiad u Oprah Winfrey tylko pogorszył sytuację. Do przełomowego spotkania pomiędzy dwoma skłóconymi braćmi doszło na pogrzebie księcia Filipa. Podczas ceremonii doszło do wymiany spojrzeń pomiędzy synami księżnej Diany, które nie zapowiadało rychłego pojednania.

Meghan Markle, książę FilipMarkle wysłała wieniec z dedykacją dla księcia Filipa. "Każdy kwiat ma znaczenie"

Książę William zmroził spojrzeniem księcia Harry'ego

Książę Harry i książę William szli za trumną księcia Filipa bardzo blisko siebie, jednak nawet na siebie nie spojrzeli. Zmieniło się to pod koniec ceremonii, gdy opuszczali katedrę. Wówczas książę William karcąco spojrzał na swojego brata.

książę William, książę Harryksiążę William, książę Harry screen youtube.com@Royal Family

Królowa Elżbieta, książę HarryRoyalsi pomagają Elżbiecie II. Ułożyli grafik. Harry'ego może zabraknąć

Mimo wszystko bracia zdecydowali się zamienić ze sobą kilka zdań tuż po wyjściu ze świątyni. Niedługo później spotkali się na dwugodzinnej rozmowie w Frogmore Cottage, gdzie zatrzymał się Harry. Ekspertka od mowy ciała, Judi James w rozmowie z "MailOnline" przeanalizowała zachowanie książąt tuż po pogrzebie.

Moment połączenia pomiędzy Williamem i Harrym nastąpił zaraz po zakończeniu nabożeństwa, kiedy opuszczali kaplicę. W dobrze skoordynowanym, ale też stosunkowo naturalnie wyglądającym momencie Harry podszedł do Williama i Kate, aby następnie do nich dołączyć, spacerując między nimi i rozmawiając z nimi. Po kilku sekundach rozmowy, która wyglądała na naturalną i niezobowiązującą, Kate cofnęła się, pozostawiając braci, którzy odeszli i rozmawiali sami. Wyglądało to raczej na prawdziwą chwilę jedności niż coś wymyślonego dla kamer - mówiła.

Myślicie, że to już dobry pierwszy krok, aby zakopać topór wojenny?

Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm

ZOBACZ TEŻ: Książę Harry walczy o odbudowanie relacji z księciem Karolem. Napisał do niego list. "Przeszli całkowite załamanie kontaktów"