Nie milkną spekulacje o abdykacji królowej Elżbiety. Monarchini wie, czego chciałby książę Filip

Po śmierci księcia Filipa nasiliły się spekulacje dotyczące ewentualnej abdykacji królowej Elżbiety. Osoba związana z Pałacem Buckingham ujawnia plany monarchini.

Królowa Elżbieta jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Już od kilku lat spekuluje się na temat jej ewentualnej abdykacji. Pogłoski o przekazaniu pałeczki księciu Karolowi nasiliły się po śmierci księcia Filipa, który przez wszystkie lata panowania był oparciem dla monarchini. Jak się okazuje, królowa kieruje się zasadami, które nie pozwolą jej abdykować.

Zobacz wideo Rodzina królewska świętowała urodziny królowej

Książę Filip, książę William, książę Harry, książę KarolKsiążę Filip nie lubił Diany, ale uwielbiał Williama. Po śmierci matki to on dbał o chłopców

Królowa Elżbieta nie zamierza abdykować po śmierci księcia Filipa

Osoba związana z Pałacem Bunkingham ujawnia, że choć spekulacje pojawiają się od kilku lat, nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. W rozmowie z magazynem "People" informator przekonuje, że królowa Elżbieta czuje niezwykle silne poczucie obowiązku i dba o tradycje rodzinne. Ponadto monarchini ma być przekonana, że abdykacji nie chciałby także książę Filip.

Zobacz też: Królowa Elżbieta żegna księcia Filipa. "Był moją siłą i pozostał nią przez te wszystkie lata"

Elżbieta II nigdy nie abdykuje, ponieważ poczucie obowiązku, odpowiedzialności i publicznej służby są mocno w niej zakorzenione, tak jak były w Filipie – powiedział informator magazynu.

W 2020 roku wieloletni doradca królowej Robert Johnson zasugerował z kolei, że Elżbieta II rozważa abdykację po 95. urodzinach, które będzie obchodzić już 21 kwietnia. W obliczu najnowszych doniesień wydaje się to jednak mało prawdopodobne.

Zara Tindall jest wściekła na Meghan MarkleKuzynka księcia Harry'ego wściekła na Meghan Markle. Nigdy jej nie wybaczy

Przypomnijmy, że królowa Elżbieta objęła tron w wieku 26 lat, po tym, jak w czasie podróży do Nairobi dowiedziała się o nagłej śmierci ojca, króla Jerzego. Została królową jako najstarsza córka monarchy. Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii.