Królowa Elżbieta zazwyczaj ma poważny wyraz twarzy. Prywatnie to mistrzyni żartów! "To moja twarz - Świnka Piggy"

Królewska biografka Sally Bedell Smith opowiedziała o prywatnych zachowaniach Elżbiety II. Królowa ma poczucie humoru, a jej radosny śmiech rozbrzmiewa w pałacowych salach.

Niedawno dowiedzieliśmy się o niezadowoleniu królowej Elżbiety II spowodowanym zachowaniem księcia Harry'ego. Chodziło o jego nadaktywne angażowanie się w sprawy polityczne przed wyborami w Stanach Zjednoczonych. Wraz z Meghan Markle książę miał wzywać wyborców do odrzucenia mowy nienawiści i dezinformacji. Królowa odebrała to jako docinki w stronę Donalda Trumpa i zaprosiła wnuka na poważną rozmowę. Jak się jednak okazuje, poza oficjalnymi komunikatami i tym, co przekazują media, Elżbieta II za zamkniętymi drzwiami pałacu ma naprawdę radosne usposobienie.

Królowa Elżbieta II i Meghan MarkleMeghan Markle chce, żeby Archie został królem. Ma zając miejsce królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II ma dystans do siebie. Jej śmiech rozbrzmiewa w pałacowych salach

Sally Bedell Smith jest autorką książki "Elizabeth The Queen: The Life of a Modern Monarch". Królewska biografka w rozmowie z magazynem "People" opowiedziała, jaka jest 94-letnia królowa Elżbieta II prywatnie. Według niej, żona księcia Filipa ma ogromne poczucie humoru, a jej radosny śmiech wybrzmiewa w pałacowych salach. 

Słychać jej śmiech w całym tym dużym domu. Ona ma wielki śmiech!” - powiedziała biografka.

Sally Bedell Smith stwierdziła, że Elżbieta II ma ogromny dystans do samej siebie. Wspomina, że po ślubie księcia Karola i księżnej Diany powtórka uroczystości emitowana była na telewizorze podczas londyńskiej imprezy, w której królowa brała udział. Po zobaczeniu siebie na ekranie zażartowała:

Och, to moja twarz - Świnka Piggy!

Królowa Elżbieta jest bardzo radosna za zamkniętymi drzwiami pałacuKrólowa Elżbieta jest bardzo radosna za zamkniętymi drzwiami pałacu Ons.pl

królowa Elżbieta II, księżna KateKrólowa Elżbieta II szykuje niespodziankę dla księżnej Kate. Chce ją nagrodzić

Żona księcia Filipa zaskoczyła też swoim pozytywnym nastawieniem do życia fotografów, z którymi współpracowała podczas jej diamentowego jubileuszu w 2012 roku. W trakcie sesji poprosiła Barry'ego Jeffrey'a, by po prostu pstrykał zdjęcia i zaczęła prezentować swoje zabawne pozy.

Wsuwanie i wyjmowanie rąk z kieszeni i umieszczanie ich na biodrach, naśladując postawę profesjonalnej modelki - powiedziała krawcowa królowej, Angela Kelly.

Współpracownicy wspominają, że odczuli, jak bardzo królowa była wtedy naturalna. Twierdzą, że przeżyli w tamtym momencie coś wyjątkowego, co już nigdy się nie powtórzy. 

Zobacz wideo "The Crown" to najlepsza produkcja o rodzinie królewskiej? Na pewno jedna z droższych
Więcej o: