Ewa Wawrzoń nie żyje. Aktorka znana m.in. z "Janosika", "Plebanii" czy "Na dobre i na złe" miała 83 lata

Ewa Wawrzoń nie żyje. Aktorka teatralna, filmowa i serialowa zmarła w wieku 83 lat, po długiej walce z chorobą.

Ewa Wawrzoń nie żyje. Telewidzowie kojarzyli ją bez wątpienia z ról w popularnych serialach, takich jak m.in.: "Plebania", "Samo życie", "13 posterunek", "07 zgłoś" czy "Janosik". Aktorka zmarła w wieku 83 lat.

Ewa Wawrzoń nie żyje. Miała 83 lata

Aktorka na przestrzeni lat swojej kariery związana była przede wszystkim z krakowską, szczecińską i warszawską sceną teatralną. Prywatne była wdową po zmarłym w 2005 roku aktorze - Januszu Bukowskim. Informację o śmierci Ewy Wawrzoń przekazał Związek Artystów Scen Polskich, którego aktorka była członkinią. Na profilu organizacji na Facebooku pojawił się wpis o treści:

Dotarła do nas smutna wiadomość o odejściu Ewy Wawrzoń, wspaniałej aktorki teatralnej i filmowej, Członkini ZASP. Artystka związana była m.in z teatrami w Krakowie i Warszawie. Spoczywaj w pokoju.

Aktorkę upamiętniła także Agata Młynarska, która przyznała wprost, że wraz z odejściem Ewy Wawrzoń zamknął się dla niej "kolejny rozdział dzieciństwa". Dziennikarka w osobistym wpisie powróciła do przeszłości, kiedy jeszcze w czasach szkolnych mieszkała w tym samym bloku, co zmarła aktorka i przyjaźniła się z jej córką, Agnieszką. Młynarska zapamięta Ewę Wawrzoń jako ciepłą i serdeczną osobę.

Dziś zamknął się kolejny rozdział mojego dzieciństwa. Zmarła Ewa Wawrzoń, czyli ciocia Ewa. Mama mojej przyjaciółki Agnieszki z czasów szkolnych. (...) Mieszkaliśmy wszyscy w wielkim, 14-piętrowym bloku przy ulicy Waliców 20. My na 14. piętrze, Agnieszka kilka pięter niżej. Bawiłyśmy się na klatce schodowej, pod zsypem, nasze mamy wychodziły do teatru, wieczorami spotykaliśmy się wszyscy, krążąc po sąsiedzku, odwiedzając się na przemian w ciasnych mieszkaniach, z kuchniami bez okien ale za to z pysznym bigosem na stole. Wspólnie jeździliśmy na wakacje, a nasze mamy pozostały w przyjaźni do końca. Pamiętam serdeczność domu cioci Ewy i wujka Janusza - dokładnie tak jak widać to na pierwszym zdjęciu. (...) Dziękuję ciociu Ewo za beztroski, serdeczny czas...

Ewa Wawrzoń zmarła po walce z długą chorobą. Rodzinie i przyjaciołom artystki składamy najszczersze kondolencje. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.