Książę Harry na pogrzebie dziadka nie pojawi się w oficjalnym mundurze. Jego stylizacja będzie się znacząco różnić od innych

Książę Harry przyleciał do Wielkiej Brytanii, by wziąć udział w pogrzebie dziadka. Ze względu na odejście z rodziny królewskiej podczas uroczystości zjawi się w zwykłym garniturze.

9 kwietnia brytyjska rodzina królewska poinformowała o śmierci księcia Filipa. Odszedł nad ranem w wieku 99 lat. Bliscy wyrażają swój smutek, królowa Elżbieta II pożegnała męża w pięknych słowach. Oficjalne oświadczenie wydał też książę Karol, który nie ukrywa, że będzie im brakować jego ojca. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 17 kwietnia i już wiadomo, że książę Harry przyleciał, by wziąć udział w uroczystości

Książę Karol, książę FilipKsiążę Karol po raz pierwszy w mediach wspomina ojca. "Ogromnie tęsknimy"

Książę Harry przyleciał na pogrzeb księcia Filipa

Wiadomo, że książę Harry w Wielkiej Brytanii pojawił się sam. Meghan Markle została w Stanach Zjednoczonych, ponieważ podróż za ocean odradził jej lekarz (aktorka jest w zaawansowanej ciąży). Pogrzeb księcia Filipa zgodnie z jego wolą nie będzie miał charakteru państwowego, a ze względu na pandemię zjawi się na nim jedynie 30 zaproszonych przez królową osób. 

Zobacz wideo Ten wywiad zmienił wiele

Już wiadomo, w jakim stroju książę Harry będzie na pogrzebie. Z powodu odejścia z rodziny królewskiej i odebranych mu przez to tytułów nie pojawi się w wojskowym mundurze. Jak ustaliła prasa, będzie więc ubrany w zwykły garnitur. W przeciwieństwie do księcia Williama czy księcia Karola, którzy pożegnają księcia Filipa w oficjalnych uniformach. Harry nie uniknie więc spojrzeń.

Książę Harry i książę WilliamKsiążę William i książę Harry wreszcie się spotkają. Dojdzie do pojednania?

Media zastanawiają się, jak zostanie przyjęty przez rodzinę królewską. Jego decyzja o opuszczeniu bliskich była dla nich ciosem, a relacji z bliskimi nie polepszył wywiad, którego udzielił z żoną Oprah Winfrey. Mówi się o tym, że przykre doświadczenia mogą zjednoczyć go z bratem. Jak będzie? Zobaczymy.