Żona księcia Edwarda odwiedziła królową Elżbietę II. W kilku słowach opisała jej obecny stan

Żona księcia Edwarda, hrabina Sophie, w rozmowie z dziennikarzami została zapytana, jak po śmierci księcia Filipa czuje się królowa Elżbieta II.

Hrabina Sophie została zauważona przez dziennikarzy, którzy zapytali, jak królowa Elżbieta II radzi sobie ze śmiercią księcia Filipa. Arystokratka w kilku słowach skomentowała jej obecne samopoczucie.

Książę Karol, książę FilipKsiążę Karol po raz pierwszy w mediach wspomina ojca. "Ogromnie tęsknimy"

Hrabina Sophie o tym, jak czuje się królowa Elżbieta II

W Wielkiej Brytanii trwa żałoba narodowa z powodu śmierci księcia Filipa. Cała rodzina królewska jednoczy się w tym trudnym czasie i wspiera królową Elżbietę II, która pożegnała męża. W sobotę monarchinię odwiedziła hrabina Sophie, żona księcia Edwarda, najmłodszego syna Elżbiety II i księcia Filipa. Po wyjściu została zaczepiona przez dziennikarzy i zdecydowała się na krótki komentarz dotyczący obecnego stanu królowej.

Królowa była niesamowita - powiedziała hrabina korespondentowi Sky News.

Jej komentarz może oznaczać, że Elżbieta dzielnie radzi sobie w tej trudnej sytuacji. Może o tym świadczyć również wpis, który pojawił się na jej oficjalnym koncie w social mediach.

On był po prostu moją siłą i nią pozostał przez te wszystkie lata. A ja i cała jego rodzina, ten i wiele innych krajów, mamy wobec niego dług wdzięczności - powiedziała władczyni Wielkiej Brytanii w 1997 roku.

Teraz cytat został wykorzystany, aby uczcić pamięć o księciu Filipie. Rodzina królewska zamieściła na Instagramie również fragment królewskiej biografii autorstwa Annie Leibovitz z 2016 roku.

Podczas koronacji królowej w 1953 roku książę Edynburga przysięgał, że będzie "sługą życia i zdrowia Jej Królewskiej Mości”. Książę był oddanym małżonkiem (towarzyszem Władcy) przez prawie 70 lat, od wstąpienia Jej Królewskiej Mości na tron w 1952 r. aż do śmierci.

Nie jesteśmy zaskoczeni. Wydaje się, że królowa jest na tyle silna, że poradzi sobie w każdej sytuacji.

Książe FilipZnamy pierwsze szczegóły pochówku księcia Filipa. Pogrzeb nie będzie państwowy

Zobacz też: Książę Filip przez swoje dolegliwości zrezygnował z publicznych wystąpień. Na co chorował brytyjski monarcha?

Zobacz wideo Chociaż wielcy królowie przeszli do historii, w Europie ciągle rządzi jeden monarcha absolutny