Edyta Herbuś szczerze o presji związanej z macierzyństwem. Zdradziła, czy planuje powiększyć rodzinę i zostać mamą

Edyta Herbuś skończyła w lutym 40 lat. Przy okazji kolejnych urodzin jak bumerang wrócił temat macierzyństwa. Gwiazda zdradziła, czy planuje wkrótce powiększyć rodzinę.

Edyta Herbuś należy do grona gwiazd, które mimo trwającej pandemii nie narzekają na brak zajęć. Aktorka rozwija się zawodowo i rozkręca własny biznes. Przy okazji 40. urodzin udzieliła wywiadu, w którym padło też pytanie o macierzyństwo. Jej odpowiedź może wielu zaskoczyć.

Zobacz wideo Edyta Herbuś wspomina udział w "Jak oni śpiewają"

Edyta Herbuś szczerze o tym, czy chce zostać mamą

Edyta Herbuś od kilku lat jest szczęśliwie zakochana w Piotrze Bukowieckim, którego wspiera w wychowywaniu jego dzieci z poprzednich związków. W ostatniej rozmowie z „Super Expressem” została zapytana, czy sama nie chciałaby zostać mamą. Jak się okazuje, pytania o rodzicielstwo co jakiś czas wracają do niej jak bumerang.

Gdzieś jest tendencja do tego, żeby mówić nam, kobietom, co my powinnyśmy i co jest OK, a co nie. Sama się spotykam z tym, że ktoś na Instagramie ma tupet, żeby mi powiedzieć, że już powinnam mieć dzieci albo dlaczego jeszcze nie mam ślubu. A ja sobie wtedy myślę: "A dlaczego musiałabym go mieć?". Dlaczego to nie jest oczywiste, że każdy człowiek ma prawo do swoich wyborów i jeśli nie krzywdzi innych ludzi przy okazji, to pozwólmy mu żyć tak, jak chce. Jedne kobiety mają dzieci, inne nie mają - wyjaśniła gwiazda.

Edyta Herbuś wyznała, że temat macierzyństwa pojawiał się na różnych etapach jej życia. Niewykluczone, że wkrótce jednak zdecyduje się na powiększenie rodziny.

Powiem szczerze, że to się we mnie zmienia. Był taki moment, że wydawało mi się, że tak, że nie ma innej opcji, później był taki moment, że to chyba właściwie nie dla mnie. A teraz mam taki moment, że myślę: "Dlaczego nie?" - powiedziała aktorka.

Herbuś nie ulega jednak żadnej presji. Na razie gwiazda skupia się na pracy i życiu rodzinnym u boku partnera oraz jego pociech. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.