Księżna Diana wyglądała obłędnie w sukni ślubnej. Kreacja miała jednak kilka mankamentów i... plamę

Księżna Diana miała jedną z piękniejszych sukni ślubnych w historii. Po latach wciąż wychodzą nowe informacje na temat kreacji Lady Di.

Suknia ślubna księżnej Diany do dziś uchodzi za jedną z bardziej spektakularnych. Nawet w brytyjskiej rodzinie królewskiej żadna kolejna suknia nie zrobiła takiego wrażenia. Kreacja była zdobiona dziesięcioma tysiącami pereł, tren miał prawie osiem metrów długości, a do jej dekoracji użyto także fragmentu koronki, który pochodziła z czasów królowej Marii. To i tak nie wszystkie informacje na temat sukni, która skrywa wiele tajemnic.

Zobacz wideo 5 nieznanych faktów z życia księżnej Diany

Tajemnice sukni ślubnej księżnej Diany

Diana i książę Karol pobrali się 29 lipca 1981 roku. Lady Di poszła do ołtarza w sukni projektu Elizabeth i Davida Emanuelów. Kreacja miała falbany, antyczne koronki, ale w całości została wykonana z jedwabiu. Diana wyglądała w niej obłędnie! Aż trudno pomyśleć o tym, że z suknią mogły być jakieś problemy. A okazuje się, że było ich kilka. 

Jednego z większych kłopotów przysporzył materiał. Niestety, ale jedwab sprawił, że cała suknia była pognieciona. To jednak nie tylko kwestia materiału. Kreacja była tak duża, że ledwo mieściła się w powozie, a jak można się domyślać, ścisk tylko sprzyjał utworzeniu się zagnieceń. Jak też zdradziła Barbara Daly, wizażystka księżnej Diany, suknia miała plamę. Lady Di w trakcie przygotowań do ceremonii wylała na nią trochę perfum i został niewielki ślad. 

Co ciekawe, choć nad suknią pracowano tygodniami, to ostateczny model gorsetu został wszyty dopiero w dniu ślubu. Wszystko przez zaburzenia odżywiania Diany i jej utratę wagi. Żeby suknia leżała jak najlepiej na pannie młodej, na finalny gorset projektanci czekali do samego końca. Jak się też okazało po latach, projektantka Elizabeth Emanuel, wszyła w metkę sukni 18-karatową, złotą podkowę, dekorowaną diamentami.

Być może nie wszyscy też wiedzą, ale projektanci zadbali o coś jeszcze. Na wypadek deszczu został przygotowany specjalnie na tę okazję parasol. On, tak jak suknia, był zdobiony elementami z koronki i pereł.

Buty ślubne księżnej Diany

Interesującą kwestią są także buty, które Diana Spencer miała na swoim ślubie. Powstawały aż pół roku! Były zdobione koronką i perłami, a ich podeszwy zostały ręcznie pomalowane. Znalazły się na nich także pierwsze litery imion Diany i Karola. 

Wiedzieliście o tych kwestiach związanych z suknią ślubną księżnej Diany?

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.