Tomasz Sekielski w programie Agaty M造narskiej uderzy w TVP i Jacka Kurskiego. "Ohydne!". Nie oszcz璠zi te pracownik闚

Tomasz Sekielski by go軼iem internetowego programu Agaty M造narskiej "Agata si kr璚i". Dziennikarze poruszyli temat TVP.

Agata Młynarska od czasu wybuchu epidemii COVID-19 swoją dziennikarską działalność przeniosła do sieci. I tak od roku na Instagramie Młynarskiej, co jakiś czas w ramach programu "Agata się kręci", pojawiają się rozmowy nie tylko z ludźmi związanymi z show-biznesem, ale też z aktywistami czy blogerami. Tym razem połączyła się z Tomaszem Sekielskim. Dziennikarze rozmawiali o sytuacji w Polsce, w mocnych słowach ocenili też to, co dzieje się w telewizji Jacka Kurskiego. 

Zobacz wideo Owsiak do TVP: Możecie mówić o nas co chcecie. Nie jesteście moją telewizją

TVP zmuszona do przeprosin reportera TVN. Trwały aż trzy sekundyTVP zmuszona do przeprosin reportera TVN. Trwały aż trzy sekundy

Tomasz Sekielski o TVP: Gigantyczna machina manipulacji

Agata Młynarska i Tomasz Sekielski dziś są niezależnymi dziennikarzami i nie współpracują z żadnymi stacjami telewizyjnymi. Oboje jednak przez wiele lat związani byli z TVP. Agata Młynarska swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynała w telewizji publicznej, w latach 2013-2016 prowadziła też program "Świat się kręci", a Tomasz Sekielski był gospodarzem takich formatów stacji jak: "Po prostu" (2013-2016) oraz "Woronicza 17" (2014). Oboje nie mają dobrego zdania na temat tego, jak aktualnie wygląda linia programowa TVP

Na wstępie rozmowy dotyczącej TVP Młynarska zapytała swojego gościa o to, czy spodziewał się, że w Polsce powstanie taka "gigantyczna machina manipulacji". Tomasz Sekielski szybko odpowiedział:

Nie czuję żadnej emocjonalnej więzi z tym, co tam jest, bo trudno czuć jakąkolwiek emocjonalną więź z tym, co się wyprawa na Woronicza i na placu Powstańców.

Doda też, że stara się nie oglądać TVP, choć "czasem z przekory włączy". Autor dokumentów "Zabawa w chowanego" i "Tylko nie mówi nikomu" przyznał, że widział materiał "Wiadomości" dotyczący Daniela Obajtka, w którym próbowano ratować wizerunek prezesa Orlenu, po tym jak wyciekły taśmy z jego prywatnymi rozmowami, w trakcie których używa wulgaryzmów. Jego zachowanie tłumaczono tym, że Obajtek cierpi na zespół Tourette'a.

Jakie to jest ohydne! Owszem, on ma zdiagnozowany zespół Tourette'a, ale on nie objawia się wypowiadaniem wulgaryzmów. Zaledwie pięć proc. osób dotkniętych tą chorobą ma problem, że mimowolnie zaczynają rzucać przekleństwami. Oni [pracownicy TVP przyp. red] -  głowa nisko, oczy zamknięte. Idą - oceniał Sekielski.

Piotr KraśkoPiotr Kraśko boi się upadku niezależnych mediów: PiS zmierza w tym kierunku

Tomasz Sekielski o Jacku Kurskim: Ludzi trzymać w propagandzie i ciemnogrodzie

Tomasz Sekielski, mówiąc o manipulacjach i propagandzie, które pojawiają się w TVP, przywołał też słowa, które miał wypowiedzieć przed laty Jacek Kurski - prezes TVP - w kontekście niemieckich korzeni Donalda Tuska. 

Jak powiedział Jacek Kurski, "ciemny lud to kupi". Ludzi trzymać w propagandzie i ciemnogrodzie, to jest pomysł Jacka Kurskiego - usłyszeliśmy. 

Dalej było tylko mocniej:

Polska jest pełna karierowiczów, którzy są w stanie sprzedać własną matkę - mówił o osobach pracujących w telewizji Jacka Kurskiego. 

Sekielski twierdził też, że kiedyś władza się zmieni, a z nią będą musiały zmienić się też twarze telewizji publicznej. 

Żadna władza nie utrzyma się wiecznie. Tego uczy historia. I ci, którzy dziś się sprzedają za pieniądze, dają twarz temu bagnu, propagandzie, prędzej czy później stracą swoje pensje, stanowiska, prestiż i odejdą w niesławie. Broń Boże, ja nikomu nie grożę, ale tak będzie - przepowiadał.

Dziennikarz nie miał też dobrego zdania o ogólnej kondycji polskiego dziennikarstwa.  

Wi璚ej o: