Jolanta Kwaśniewska pouczała innych, jak gospodarować swoimi pieniędzmi. Teraz "SE" ujawnia jej emeryturę

Jolanta Kwaśniewska porzuciła karierę prawniczą i piastowała stanowisko pierwszej damy. W wywiadach wspominała o odpowiedzialności za siebie i umiejętności inwestowania. Taki sposób myślenia wyszedł jej na dobre. Wiemy, jak wysoką dostaje emryturę.

Jolanta Kwaśniewska miała poważne plany związane z karierą prawniczą. Gdy Aleksander Kwaśniewski objął stanowisko prezydenta w 1995 roku, porzuciła marzenie o pozostaniu sędzią i z zaangażowaniem towarzyszyła ukochanemu mężowi w roli pierwszej damy. Zawsze podkreślała, że dba o swoją przyszłość i sensownie zarządza budżetem. Wysokość jej emerytury zdecydowanie temu dowodzi. 

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy podczas głosowania w I turze wyborów prezydenckich. Warszawa, 28.06.2020.Jolanta Kwaśniewska ma powikłania po koronawirusie. To problemy z nerkami

Jaką emeryturę dostaje Jolanta Kwaśniewska?

Jolanta Kwaśniewska od zawsze była ambitną osobą z głową na karku. Studiowała na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Następnie podjęła próbę zdania egzaminu na aplikację sędziowską. Gdy Aleksander Kwaśniewski objął stanowisko prezydenta, Jolanta została pierwszą damą, prowadzącą fundację charytatywną "Porozumienie bez barier" i aktywnie zaangażowaną w sprawy społeczne. Kobieta wielokrotnie wspominała, że dba o swoją przyszłość i zachęcała Polaków do inwestowania.

Każdy z nas musi być odpowiedzialny za siebie. Odkładajmy, chociaż niewielką część swoich dochodów, żeby mieć nawet skromny kapitał na przyszłość. Racjonalnie nimi gospodarujmy. Jeśli mamy środki, nauczmy się też inwestować. Nikt, tak jak my sami, nie zadba o nasze emerytury - mówiła w rozmowie z "Faktem".

Słowa byłej pierwszej damy nie były słowami puszczonymi na wiatr. Mądrze gospodarowała finansami, co wychodzi jej teraz na dobre. Jak podaje "Super Express", dzięki poważnemu podejściu do tematu na konto Jolanty Kwaśniewskiej co miesiąc wpływa emerytura w wysokości 2500 złotych. 

Zobacz wideo ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI człowiek wielu talentów

Kamila Szczawińska, Jolanta Kwaśniewska, Karolina Malinowska, Anja RubikMalinowska i Rubik na starym zdjęciu z Kwaśniewską. Fanka zdziwiona: To jest Anja?

Więcej o: