Od skromnej dziennikarki do bizneswoman. Kinga Rusin kończy dziś 50 lat. Te wywiady i wpadki zapamiętamy na długo

Kinga Rusin to jedna z bardziej rozpoznawalnych osobowości medialnych w Polsce. Ludzie znają ją nie tylko jako dziennikarkę i prezenterkę w "Dzień dobry TVN", ale też aktywistkę, bizneswoman i mamę. Nie boimy się przyznać, że Kinga jest jak wino. Im starsza, tym lepsza - a dziś kończy 50 lat.

Kinga Rusin zadebiutowała jako młodziutka dziennikarka w latach 90. i szturmem zdobyła polski show-biznes. Obecnie jej nazwisko zajmuje jedno z najwyższych miejsc w rankingu najbardziej lubianych osobowości telewizyjnych. Choć ostatnio wycofała się z mediów, to na swoim koncie ma wiele mocnych wywiadów, ale też głośnych wpadek, które zapamiętamy na lata. 

Zobacz wideo Kinga Rusin o tajnikach swojej sylwetki: "Jedyne ćwiczenia jakie robię, to rehabilitacyjne"

Wywiad z Marią Kaczyńską

Dzięki pracy Kingi Rusin mogliśmy dowiedzieć się, jaką babcią była Maria Kaczyńska. Rusin jest jedną z niewielu osób, które miały przyjemność przeprowadzić wywiad z żoną prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dziennikarka pytała pierwszą damę o wiele ważnych tematów, m.in. adopcję dzieci w Polsce. Do dziś Rusin chętnie wspomina Marię Kaczyńską, podkreślając, że żona prezydenta miała niezwykłą osobowość.

Wiele lat później Kinga usiadła do stołu z córką zmarłej pary prezydenckiej, Martą Kaczyńską, która wydała książkę poświęconą rodzicom. Podczas rozmowy Kaczyńska przyznała, że choć wychowała się w domu, gdzie polityka była na porządku dziennym, to sama całkowicie oddała się rodzinie.

Kinga gościła w domu Pendereckiego

W 2013 roku Kinga Rusin gościła w domu Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Wybitny kompozytor uchylił przed nią rąbka tajemnicy dotyczącej swojej pasji, którą okazało się ogrodnictwo. Nie zabrakło także tematu muzyki, która od zawsze gościła w jego życiu. W rozmowie z Rusin zdradził m.in., że to jego dziadek opłacał mu lekcje gry na skrzypcach i pilnował, by wnuk ćwiczył odpowiednio długo.

Zobacz też: Krzysztof Penderecki nie żyje. Kompozytor miał 86 lat

Tomasz Gollob opowiedział o wypadku

Przed Kingą Rusin drzwi swojego domu otworzył też Tomasz Gollob, znany polski żużlowiec. Po tragicznym wypadku Gollob spędził kilka miesięcy w szpitalu, gdzie toczyła się walka o jego życie. Podczas wywiadu kierowca opowiedział o ciężkim doświadczeniu oraz wsparciu, jakie otrzymał od bliskich w najgorszych chwilach życia.

Kinga Rusi i słynne zdjęcie z Adele

Poza dziesiątkami świetnych wywiadów, Kinga Rusin ma na swoim koncie także kilka zabawnych wpadek. W lutym 2020 roku pochwaliła się na Instagramie zdjęciem z dawno niewidzianą, odmienioną Adele i wspomnieniami z prywatnej imprezy, na której gościła po ceremonii rozdania Oscarów. Choć szczegóły wydarzenia, na którym bawili się m.in.  Beyoncé, Charlize Theron czy Leonardo DiCaprio, miały pozostać za zamkniętymi drzwiami, to post dziennikarki szybko obiegł media na całym świecie. Fotografia wzbudziła tak duże zainteresowanie i tyle kontrowersji, że Rusin musiała nie tylko się tłumaczyć, ale też postanowiła usunąć zdjęcie.

Zobacz też: Menadżer Adele zareagował na zdjęcie z Kingą Rusin. Był bardzo oszczędny w słowach

 

Wpadka w rozmowie z Łukaszem Kubotem

Przed emisją wywiadu z Łukaszem Kubotem, Kinga opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie z tenisistą. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie stwierdziła przy okazji, że w zasadzie sportowiec wcześniej nie rozmawiał z mediami, a w internecie praktycznie nie można znaleźć informacji na temat jego życia osobistego. Internauci szybko to wykpili, wskazując, że Kubot kilka razy gościł w „Dzień dobry TVN”, którego Rusin była prowadzącą.

Kinga Rusin kończy 50 lat

Kinga Rusin zrobiła imponującą karierę w mediach, a wszystko, co osiągnęła, zawdzięcza swojej ciężkiej pracy. Teraz wraz z ukochanym, Markiem Kujawą, odpoczywa na Malediwach.

W ubiegłym roku dziennikarka pożegnała się ze stacją TVN, ale o tym, co u niej słychać, możemy przekonać się w mediach społecznościowych, gdzie obserwuje ją ponad pół miliona fanów.

Z okazji 50. urodzin Kindze Rusin życzymy wszystkiego najlepszego!

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.