Kinga Rusin opublikowała wiersz. Uderza w polityków i kościół. Oberwało się też TVP i Agustinowi Egurroli

Kinga Rusin nadal przebywa na egzotycznych wakacjach na Malediwach. Dziennikarka jednak doskonale wie, co dzieje się w kraju i jak wynika z jej ostatniego wpisu, jest oburzona działaniami rządu. Swoje przemyślenia postanowiła ująć w formie wiersza.

Kinga Rusin po odejściu z "Dzień dobry TVN" zniknęła z życia publicznego. Jakiś czas temu dziennikarka jednak znów stała się aktywna, a za pomocą mediów społecznościowych wspierała Strajk Kobiet, później WOŚP, jak również Strajk mediów. Prezenterka nie kryje się też ze swoimi sympatiami politycznymi i często krytykuje działania obecnego rządu Mateusza Morawieckiego oraz szersze działania PiS. Jej ostatni instagramowy wpis jest na to najlepszym dowodem. 

Zobacz wideo Kinga Rusin nosi kostium sprzed 13 lat, Doda sukienkę z liceum. Ale "królowa recyklingu" i tak jest tylko jedna

Kinga Rusin przeznaczyła 100 tys. zł na pomoc protestującym kobietom. 'Moc jest w działaniu'Kinga Rusin przeznaczyła 100 tys. zł na pomoc protestującym kobietom. "Moc jest w działaniu"

Kinga Rusi opublikowała polityczny wiersz

Kinga Rusin już od kilku miesięcy przebywa ze swoim ukochanym Markiem Kujawą na Malediwach. Para jednak nie próżnuje - oboje pracują zdalnie, ciesząc się jednocześnie egzotycznym miejscem. Rusin od czasu do czasu raczy też fanów kapitalnymi kadrami z pięknej wyspy na Oceanie Indyjskim. Tak było też i tym razem. Fotografia dziennikarki z plaży przyciąga uwagę. Jednak tym, co budzi największe emocje jest załączony do niej opis.

A ten jest nie byle jaki - jest to bowiem wiersz, który jest jednocześnie satyrą na obecny rząd. Ten zatytułowany jest: "Wyspy Bergamuty, luty" i nawiązuje do wiersza Jana Brzechwy o tym podobnym tytule - "Na wyspach Bergamutach" - i jest jego twórczym przetworzeniem. To prawdopodobnie wizja tego, jak mogłaby wyglądać Polska, gdyby działania polityczne prowadzone byłyby zgoła inaczej (przypomnijmy, że świat opisany w utworze Brzechwy uznawany był za wizję utopijną). W uwspółcześnionej wersji wiersza nie zabrakło odniesień do szczepień na COVID-19 i działań rządu w sprawie epidemii:

Szczepione są miliony/ Nie ukrywane zgony

wyroku TK w sprawie prawa do aborcji:

Prezesi na ambonach/ Nie rządzą w żeńskich łonach

pedofilii w kościele:

Kościelni pedofile/ Liczą w więzieniu chwile

oraz kontrowersji wokół IPN:

Podobno w IPNie / Faszyści nie są w cenie

Czujni odbiorcy znajdą w wierszu również prztyczka w kierunku telewizji Jacka Kurskiego oraz przejścia Agustina Egurroli z TVN do TVP

Publiczna tam nie szczuje /I twarzy nie kupuje
 

Kinga Rusin, Marcin Prokop, KayahGwiazdy wspierają strajk mediów. Rusin mówi o przebudzeniu, Rozenek cytuje Kaczyńskiego

Internautom bardzo spodobała się forma publikacji Kingi Rusin. Myślicie, że dziennikarka częściej będzie stawiała na wierszowane formy w swoich instagramowych postach?

Więcej o: