Menedżer Zatoki Sztuki Łukasz M. zatrzymany. Sprawa dotyczy wyłudzania i prania brudnych pieniędzy

Funkcjonariusze CBŚP, KAS oraz ABW zatrzymali dziewięć osób w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która miała zajmować się wyłudzaniem podatku VAT i praniem brudnych pieniędzy. Zatrzymany został również menedżer klubu Zatoka Sztuki w Sopocie - Łukasz M.

Jako pierwszy o sprawie poinformował we wtorek rano portal tvp.info. W rozmowie z Plotkiem rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie również potwierdził informację, że wśród zatrzymanych znalazł się menedżer owianego złą sławą klubu Zatoka Sztuki.

Mogę potwierdzić, że zatrzymany został również pan Łukasz M. - mówił nam rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie Piotr Marko. 

Menedżer Zatoki Sztuki zatrzymany. Chodzi o pranie brudnych pieniędzy

Dziewięć osób podejrzanych o uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej zostało zatrzymanych we wtorek nad ranem. Sprawa dotyczy fikcyjnego obrotu panelami fotowoltaicznymi, prania brudnych pieniędzy, a także wyłudzenia VAT.

Wśród zatrzymanych są osoby reprezentujące podmioty gospodarcze, biorące udział w przestępczym procederze opartym na fikcyjnym obrocie panelami fotowoltaicznymi. Część osób zatrzymano w związku z praniem brudnych pieniędzy uzyskanych w wyniku popełniania przestępstw tzw. karuzelowych – mówili śledczy w rozmowie z tvp.info.

Prokuratura ustaliła, że działania grupy naraziły Skarb Państwa na straty w wysokości około 35 milionów złotych. Zatrzymany menedżer klubu Zatoka Sztuki - Łukasz M. ma zostać oskarżony przez śledczych o pranie brudnych pieniędzy. Po postawieniu zarzutów prokurator zdecyduje o wystąpienie do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

"Nic się nie stało". Dokument Sylwestra Latkowskiego o Zatoce Sztuki 

Zatoka Sztuki kilka miesięcy temu zmieniła nazwę na Nowa Zatoka. Mogło to być spowodowane głośnym filmie na temat afery pedofilskiej powiązanej z klubem. W maju 2020 roku na antenie TVP wyemitowano dokument Sylwestra Latkowskiego pt. "Nic się nie stało". Film pokazywał działania Krystiana W., którego znano pod pseudonimem "Krystek". Mężczyzna był oskarżony o wykorzystywanie seksualne nastolatek, a także współpracę z klubami w Trójmieście, w których miał łowić swoje ofiary. Skupiono się wówczas głównie na Zatoce Sztuki, w której ponoć miało dochodzić do spotkań z nieletnimi.

Zobacz wideo Zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o uprowadzenie dziecka

ZOBACZ TEŻ: Borys Szyc zapowiada wejście na drogę sądową po emisji dokumentu Latkowskiego. Aktor opublikował oświadczenie prawnika

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.